Radzyń Podlaski: Burmistrz apeluje, limituje, straszy podwyżkami

  • 20.11.2020, 14:09
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Burmistrz apeluje, limituje, straszy podwyżkami
To już kolejny apel burmistrza miasta w sprawie odpadów bio. Tym razem wynika z niego, że mieszkańcom posesji jednorodzinnych nie spodobały się obostrzenia, jakie wprowadził burmistrz zarządzeniem mówiącym o ograniczeniu odbieranych odpadów bio. Mieszkańcy mają wątpliwości: – Płacę miesięczną stawkę za śmieci, w uchwale nie ma mowy o ilości odpadów jaką mogę oddać w miesiącu. Mają być posegregowane i tyle – dowodzi jeden z naszych rozmówców. – Czy zarządzeniem burmistrz może zmieniać zapisy uchwał?

Od tego roku mieszkańcy Radzynia Podlaskiego za śmieci segregowane płacą 20 zł/os. miesięcznie. Za nieprzestrzeganie zasad segregacji miasto może nałożyć karę w postaci opłaty za śmieci w wysokości 80 zł/os. miesięcznie. Podwyżki były znaczne, bo wcześniej radzynianie płacili 12 zł/os. miesięcznie w przypadku segregowania śmieci i 24 zł/os., gdy śmieci nie segregują.

Władze miasta tłumaczyły, że tylko w ten sposób zbilansują gospodarkę śmieciową. W grudniu 2019 burmistrz Jerzy Rębek tłumaczył to tak: – Przyszłoroczny koszt zagospodarowania odpadów komunalnych z miasta wyniesie szacunkowo 3 mln 206 tys. zł. Ustalając kwotę za odbiór odpadów segregowanych  na poziomie 20 zł od osoby, uzyskamy kwotę roczną na poziomie 3 mln 32 tys. zł, czyli prawie tyle, ile szacujemy, że wyniesie koszt zagospodarowania odpadów od mieszkańców. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 17 listopada

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Radzymin
Radzymin 20.11.2020, 14:55
Panie Burmistrzu. Podniesiesz cena za odbiór śmieci a my mieszkańcy wnosimy wniosek o odwołanie Pana że stanowiska burmistrza miasta Radzyń Podlaski. Zbieramy podpisy i zaczynamy procedurę. Wybieraj albo zaczniesz lepiej zarządzać naszymi pieniędzmi albo pożegnaj się ze stołkiem.

Pozostałe