Biała Podlaska: Jaka będzie strategia rozwoju województwa do 2030 roku?

  • 21.11.2020, 11:19
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Biała Podlaska: Jaka będzie strategia rozwoju województwa do 2030 roku?
Uruchomienie Centrum Klasteringu i podjęcie działań związanych z zabezpieczeniem i retencją wód w rzekach, które dopływają do Krzny. Takie uwagi do Projektu Rozwoju Województwa Lubelskiego do roku 2030 zgłosił Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Podlasie. 

Projekt rozwoju został przyjęty przez Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą z 16 października. Następnie dokument został skierowany do konsultacji społecznych. Określona w Strategii wizja rozwoju oraz cele strategiczne wynikają z rozpoznania realnych i najważniejszych wyzwań, potrzeb i oczekiwań mieszkańców regionu. ZPP Podlasie przeanalizowało projekt i wskazało dwie kwestie, którymi należy się zająć. 

– Intensywnie dyskutowaliśmy nad tym projektem. Jako związek ZPP „Podlasie” chcielibyśmy wskazać na dwa obszary, które w naszej ocenie powinny być wzięte pod uwagę. Nasze propozycje mają związek z rozwojem regionu i decyzjami, jakie zapadły w temacie budowy autostrady. Bez wątpienia po wybudowaniu autostrady atrakcyjność regionu zwiększy się. Dlatego naszą pierwszą propozycją jest realizacja projektu pt. „Budowa Centrum Klasteringu" bądź "Centrum Rozwoju Biznesu” – opowiada prezes ZPP Podlasie Tadeusz Konaszuk. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 17 listopada

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe