Gmina Jabłoń: Budowa drogi jeszcze nie teraz

  • 23.11.2020, 10:16
  • (TWA)
Gmina Jabłoń: Budowa drogi jeszcze nie teraz pixabay.com
25 miejsce na liście rezerwowej zajmuje wniosek gminy o dofinansowanie na budowę drogi w Dawidach. Prawdopodobnie to zbyt odległa lokata, aby liczyć na wsparcie.

Przed tygodniem opublikowano listę pozytywnie ocenionych projektów oraz zakwalifikowanych do wsparcia w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Gmin zainteresowanych pomocą było więcej, niż się spodziewano. Wśród nich także Jabłoń, który wnioskował o 241 tys. 796 zł wsparcia na drogę w Dawidach.

- Jest to droga gruntowa wyłożona płytami jumbowymi. Chcemy je zerwać, wykonać podbudowę i przykryć ją warstwą asfaltu – tłumaczy wójt Dariusz Łobejko. Projekt choć oceniony został pozytywnie, to zdobył zbyt mało punktów, aby zająć miejsce gwarantujące dofinansowanie. Cała inwestycja miała kosztować prawie pół miliona złotych. Połowę tej kwoty stanowiłby wkład własny samorządu.

- Wiedzieliśmy, że przedsięwzięcie ma niewielkie szanse na powodzenie. Pieniędzy do rozdania było mało, a kryteria dość wygórowane. Uważamy jednak, że trzeba korzystać z każdej szansy na pozyskanie funduszy. Ponowimy nasz wniosek w przyszłorocznym naborze. Mam nadzieję, że się uda i w 2022 roku wykonamy tę drogę – dodaje wójt.

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe