Film o pracy personelu bialskiego szpitala zwyciężył na festiwalu

  • 23.11.2020, 14:08
  • red.
Film o pracy personelu bialskiego szpitala zwyciężył na festiwalu Kadr z filmu "Pandemia COVID-19 to fakt!"
Film, pokazujący pracę personelu bialskiego szpitala podczas pandemii Covid-19 z perspektywy pielęgniarki oddziałowej Janiny Dziedzic-Płandy zwyciężył w tegorocznej edycji festiwalu EnergaCAMERIMAGE 2020. Statuetkę zdobył w konkursie spotów reklamowych "Fundusze Europejskie w kadrze”.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zwyciężył w tegorocznej edycji festiwalu filmowego EnergaCAMERIMAGE 2020. Nagrodzony film „Pandemia COVID-19 to fakt!” pokazuje pracę personelu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej w czasach pandemii COVID-19 z perspektywy Janiny Dziedzic-Płandy, pielęgniarki oddziałowej.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych „EnergaCAMERIMAGE” jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych, który odbywa się co roku w Polsce. W dniach 14-21 listopada br. w Toruniu miała miejsce 28. edycja tego wydarzenia, ale w tym roku ze względu na pandemię COVID-19, festiwal w całości odbył się w formule online. EnergaCAMERIMAGE obejmuje nie tylko pokaz filmów fabularnych autorstwa wybitnych twórców, jest to także pokaz realizacji promujących Fundusze Europejskie w Polsce. W ramach tegorocznego festiwalu odbyła się 11. edycja konkursu na najlepszy spot reklamowy pn. „Fundusze Europejskie w kadrze”. Instytucje zarządzające z 13. województw (dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, mazowieckie, małopolskie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie) oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zgłosiło łącznie  25 filmów. Jury wybierało zwycięzców w dwóch kategoriach: najlepszy klip reklamowy o tematyce ogólnej z wykorzystaniem Funduszy Europejskich oraz najlepszy klip reklamujący wsparcie z wykorzystaniem Funduszy Europejskich na cele związane  z przeciwdziałaniem epidemii COVID-19. 

Spot z województwa lubelskiego pn. „Pandemia COVID-19 to fakt!” zwyciężył  w II kategorii konkursowej dotyczącej wsparcia z UE.  - Chcieliśmy pokazać trudną pracę służb medycznych w czasie pandemii. Historia przedstawiona w filmie została opowiedziana z perspektywy pielęgniarki, która na co dzień opiekuje się pacjentami z koronawirusem. - mówi marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski. Jurorzy docenili m.in. jakość wykonania filmu, a także oryginalne podejście do promocji funduszy UE w czasach epidemii koronawirusa. Urząd zapowiada kolejne produkcje, a nagrodzony spot był pierwszym z serii 15. produkcji, które powstaną w ramach kampanii pokazującej efekty wdrażania Funduszy Europejskich w województwie lubelskim. - We wszystkich materiałach przedstawimy historie naszych beneficjentów  lub uczestników projektów. Kampanię będzie można zobaczyć na naszym profilu  na Facebooku, kanale YouTube (Lubelskie Fundusze Europejskie) oraz na antenie TVP3 Lublin - informuje rzecznik marszałka Remigiusz Małecki.  - Podchodzimy do promocji Funduszy Europejskich z perspektywy beneficjentów  i uczestników projektów, którzy opowiadają swoje historie. Chodzi oto, aby pokazać jaki wpływ na ich życie miało wsparcie pozyskane ze środków unijnych. W realizacjach udział biorą prawdziwi beneficjenci, dlatego serdecznie im dziękuję za to, że zgodzili się wziąć udział w naszych produkcjach - dodaje Dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Anna Brzyska

 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Żenada
Żenada 24.11.2020, 16:16
To nie tego typu film powinien być nagrodzony. Tutaj idzie o pieniadze! O promowanie covid! Tylko taki w którym RATUJE SIE LUDZI MAJĄCYCH ZAWAL SERCA! WYLEW! Takich ludzi którzy dziś UMIERAJĄ z powodu tego że jest covid 19! Którzy niemoga się odczekać karetki!!! Którzy nięsa przyjmowani do szpitali!! Którzy niemoga doczekać się lekarza w przychodni!!

Pozostałe