Region: Coraz więcej ognisk koronawirusa

  • 24.11.2020, 13:57
  • Anna Chodyka
Region: Coraz więcej ognisk koronawirusa
W bialskim szpitalu przebywa 174 pacjentów zakażonych Covid-19, w tym 13 wymaga wspomagania oddechowego respiratorem. W obszarze Covid-19 znajduje się 181 łóżek. W izolatorium jest 8 osób. W zeszłym tygodniu pojawiło się wiele nowych ognisk koronawirusa. Zakażeni są w przedszkolu i na oddziale onkologii WSzS w Białej Podlaskiej oraz w Dziale Żywienia w SPZOZ w Parczewie i w ZOL Tulniki w powiecie parczewskim. Nowe ognisko jest też na oddziale rehabilitacji w SPZOZ w Radzyniu Podlaskim.

W Białej Podlaskiej w poprzednim tygodniu stwierdzono dwa nowe ogniska koronawirusa, w przedszkolu, gdzie zakażonych jest 6 osób, a objętych kwarantanną 83. W izolacji domowej przebywa 68 osób. Drugie ognisko powstało na oddziale onkologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym.

Zakażonych jest 13 osób, a 2 są objęte kwarantanną. Ogniska są też na innych oddziałach bialskiego szpitala. W bialskim szpitalu, fazie rozwojowej jest ognisko na oddziale neurologii, na oddziale zakaźnym ognisko jest w fazie stabilnej, tak jak ogniska na oddziałach wewnętrznym oraz wewnętrznym i geriatrii. Istnieje też ognisko w zakładzie pracy w Białej Podlaskiej i jest ono w fazie rozwojowej. W powiecie bialskim ogniska są wciąż w ZOL Łózki oraz w DPS Kozula.

Zakażeni w Parczewie
 W Parczewie w zeszłym tygodniu pojawiło się nowe ognisko w Dziale Żywienia w SPZOZ. Zakażone są 3 osoby, na kwarantannie jest jedna osoba, a 3 są na domowej izolacji. Nowe ognisko jest też w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w miejscowości Tulniki, w powiecie parczewskim. Potwierdzone zakażenia Covid-19 dotyczą obecnie 2 osób, a 1 przebywa w domowej izolacji. Ognisko jest też w SPZOZ w Parczewie na oddziale internistyczno-kardiologicznym i znajduje się w fazie wygaszania. W fazie rozwojowej jest ognisko na oddziale chirurgiczno-urazowym tej placówki. W fazie wygaszania jest ognisko na oddziale geriatrycznym SPZOZ w Parczewie. Istnieje też ognisko w ZOL Milanów. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 24 listopada

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe