Powiat radzyński: Boom na drogach. Radny pyta, co z innymi przedsięwzięciami

  • 24.11.2020, 15:51
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Boom na drogach. Radny pyta, co z innymi przedsięwzięciami
Starostwo podsumowało dwa lata inwestycji drogowych w powiecie. Trzeba przyznać, ze wygląda to imponująco – 79 km zrobionych dróg, to o 12 km więcej niż w pierwszej ośmiolatce drugiej dekady XXI wieku. Radni dostrzegają sukces, ale rodzą się pytania, czy pęd do sukcesu na drogach, nie blokuje aktywności władz powiatu w podejmowaniu przedsięwzięć w innych dziedzinach.

To, że stan dróg w powiecie w ostatnich latach mocno się poprawił widać niemal w każdej gminie. – Dla mnie, samorządowca od 30 lat, nie było dotąd pięciu takich minut – przyznaje w jednej z rozmów ze Słowem Podlasia starosta Szczepan Niebrzegowski, który nigdy nie ukrywał, że jego samorządowym priorytetem zawsze były drogi.

Spektakularna końcówka dekady
Starostwo, by pokazać jak mocno ruszyły inwestycje drogowe w obecnej kadencji samorządu, zrobiło zestawienie z całej ostatniej dziesięciolatki. Wynika z niego, że przez pierwszych 8 lat powiat zmodernizował prawie 68 km dróg za 55 mln 432 tys. 841 zł. Natomiast w latach 2019 – 2020 prace na drogach powiatowych objęły nieco ponad 79 km, na co wydano 47 mln 587 tys. 034 zł. – My jako powiat chcemy się charakteryzować tym, że nie przejadamy pieniędzy, tylko inwestujemy. Jeśli wszystkich dróg w powiecie jest ponad 400 km, a my w tej kadencji wykonaliśmy remonty na ponad 70-ciu kilometrach, to znaczy, że co 6-ta  droga została wykonana – tłumaczy starosta. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 24 listopada

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mol
Mol 25.11.2020, 22:20
Szkoda, że w centrum Radzynia trudno znaleźć choć jedną równą ulicę, nadającą się do jazdy. Same garby, ubytki i wyboje.
.
. 24.11.2020, 15:54
A ile szkol zamkneli by im starczylo na te drogi?

Pozostałe