Nikoś gaśnie w oczach. Potrzebuje "najdroższego leku świata"

  • 26.11.2020, 14:12
  • (pc)
Nikoś gaśnie w oczach. Potrzebuje "najdroższego leku świata" siepomaga.pl
Stan kilkumiesięcznego Nikosia z dnia na dzień się pogarsza. Maluszek jak na razie przegrywa walkę ze straszliwą chorobą, jaką jest rdzeniowy zanik mięśni pierwszego stopnia. Aby zacząć jego leczenie, rodzice chłopczyka muszą uzbierać ogromną kwotę ponad 9 milionów złotych. Dlatego zorganizowali zbiórkę na siepomaga.pl, gdzie każdy kto zechce im pomóc w walce o życie synka, może wpłacić dowolną kwotę. Każda złotówka się liczy!

- Stan mojego synka nieustannie się pogarsza. Błagam Was o pomoc! SMA1 – ta straszna choroba zabiera mi dziecko! Dzieci, które rozpoczęły już terapię, czują się coraz lepiej, a Nikoś przegrywa z chorobą! Wciąż brakuje ponad 7 milionów złotych, by rozpocząć leczenie! - apeluje mama śmiertelnie chorego, kilkumiesięcznego Nikosia, Milena Wasilewska.

Tuż po narodzinach Nikodema, jego rodzice usłyszeli straszliwą diagnozę. Ich synek ma rdzeniowy zanim mięśni pierwszego stopnia. Ta podstępna choroba z dnia na dzień odbiera siły chłopczykowi, który gaśnie w oczach.  - Stajemy w obliczu największego wyzwania, jakie może podjąć rodzic. Musimy prześcignąć upływający czas, zdobyć niewyobrażalną sumę pieniędzy i dać naszemu dziecku szansę. Teraz albo nigdy… Pilnie potrzebujemy Twojej pomocy, bo dla Nikosia najważniejszy jest czas! SMA 1 – rdzeniowy zanik mięśni to straszna choroba, która każdego dnia, kawałek po kawałku odbiera siły, nadzieję i życie… Mięśnie naszego synka umierają, zamiast się rozwijać - opowiada mama chłopca.

Jedynym wyjściem z sytuacji jest terapia genowa, która jednak jest zwana "najdroższym lekiem świata", bo jej koszt wynosi ponad 9 milionów złotych. Rodzice Nikodema nie mają szans na to, by pokryć tę ogromną sumę z własnej kieszeni. Dlatego zwracają się do wszystkich ludzi dobrej woli, by w miarę możliwości wsparli ich finansowo. W tym celu założyli zbiórkę pieniędzy na stronie siepomaga.pl, gdzie każdy może dorzucić choć złotówkę. Dajmy wspólnie Nikosiowi szansę na życie.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czyt
czyt 01.12.2020, 13:58
Przeszczep szpiku taki drogi jest? To także terapia genowa, jak przy chemioterapii - zresztą z takim leczeniem, niestety. Może ktoś was naciąga na nieetyczne terapie za kasę z sufitu w dodatku. Ciężko komentować takie artykuły, bo nie znamy wszystkich okoliczności.
Asperger
Asperger 30.11.2020, 15:02
Słyszałem z wiarygodnych źródeł, że niejaka Kaja Godek ma na sercu takie kalekie dzieci i rozdaje wszystko to, co ma, żeby pomóc nawet takim kalekom, które się jeszcze nie urodziły. Trzeba natychmiast do tej Pani uderzać i ratować życie Nikosiowi.
MOnika
MOnika 30.11.2020, 19:51
rozumiem, że w sprawie dziecka nie ma Pan nic do powiedzenia
Empatyczny
Empatyczny 30.11.2020, 23:01
Nie ulegaj zbędnej egzaltacji, Monisia. Przecież czytelnicy nie znają Nikosia ani jego mamy Milenki, to co mają o nich powiedzieć? Ja bym chętnie pomógł takim dzieciom, bezdomnym, zwierzętom ze schronisk a każdemu zdrowemu dziecku dałbym rower ale nie mam tyle hajsu bo 45% moich zarobków zabiera tekturowe państwo, które ma wy... walone na swoich obywateli. Za jednego sasina (70 milionów polskich złotych) można pomóc prawie ośmiu takim Nikosiom. Zastanów się dlaczego tekturowe państwo nie chce im pomóc, dlaczego kościół katolicki nie chce im pomóc- tym akurat organizacjom pieniędzy nie brak a przecież życie ludzkie (nawet nienarodzone) jest najważniejsze!

Pozostałe