Gmina Międzyrzec Podlaski: Rozstrzygnięto tradycyjny konkurs 

  • 27.11.2020, 16:24
  • (pc)
Gmina Międzyrzec Podlaski: Rozstrzygnięto tradycyjny konkurs  UG Międzyrzec Podlaski
Za nami już dziewiąta edycja powiatowego konkursu historycznego "To, co przeżyło jedno pokolenie, drugie przeżywa w sercu i pamięci". 

Organizatorami konkursu było Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Tłuściec wspólnie z Filią Gminnej Biblioteki Publicznej w Tłuśćcu, a patronatem zmagania objęli starosta Mariusz Filipiuk i wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz. W tym roku rywalizacja o tematyce historycznej odbyła się pod hasłem „Gdyby Was nie było…”.

Komisja konkursowa obradowała w tym roku w składzie: Leszek Sokołowski – literat, satyryk; Andrzej Pietruk – przewodniczący Rady Gminy w Międzyrzecu Podlaskim oraz Krzysztof Sójka – prezes Stowarzyszenia „Moja Gmina”. Zakwalifikowała do oceny 9 prac konkursowych w dwóch grupach wiekowych: I grupa – dzieci do lat 13 (6 prac) oraz II grupa – młodzież powyżej 13 lat (3 prace). 

Prócz zwycięzców doceniono także Maję Makaruk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tłuśćcu, Małgorzatę Mościcką z PSP w Rudnikach oraz Wiktora Orłowskiego – PSP im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy, którym wręczono wyróżnienia.  Laureaci konkursu dostaną nagrody pieniężne i rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Prace konkursowe wzbogacą dział regionalny biblioteki w Tłuśćcu.

Laureaci konkursu

Wyniki w kategorii pierwszej:  I miejsce: Kacper Sidorczuk – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach, II miejsce: Dominika Zając – PSP im. Karola Krysińskiego w Rudnikach, III miejsce: praca zbiorowa autorstwa Ewy Kulikowskiej, Lidii Tymoszuk, Norberta Antoniuka, Katarzyny Narojek, Bartłomieja Łaziuka, Jakuba Lesiuka Błońskirgo z PSP im. Mikołaja Kopernika w Tłuśćcu. W drugiej kategorii wiekowej I miejsce - Patrycja Tarkowska z PSP w Tłuśćcu, III miejsce ex aequo: Joanna Golec – Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim, oraz wspólna praca Joanny Stefaniuk i Alicj Tymoszuk z PSP w Rzeczycy.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe