Gmina Milanów: Wygrali laboratorium

  • 28.11.2020, 09:42
  • Tomasz Wachulski
Gmina Milanów: Wygrali laboratorium
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kostrach okazali się najlepsi w ogólnopolskim konkursie Koloratorium. W nagrodę firma Śnieżka S.A. urządzi w szkole minilaboratorium za kwotę 30 tys. zł.

Konkurs rozpoczął się 6 grudnia 2019 roku. W pierwszym etapie uczniowie wspierani przez nauczycieli, musieli rozwiązać zagadki chemiczne oraz przeprowadzić eksperymenty. Były również testy z wiedzy biologiczno-chemicznej, a także obowiązek stworzenia prac plastycznych oraz wypowiedzi literackich, za które szkoły otrzymywały punkty umożliwiające przejście do kolejnego etapu.

Młodzi ludzie z Kostrów bez problemu uzyskali nominację do finałowej części konkursu, a w niej nagrali, najlepszy zdaniem komisji, krótki film wprowadzający widzów w świat gry planszowej Koloratorium „Śladami pierwiastków tajemnicy".

- Uczniowie naszej szkoły oraz ubiegłoroczni absolwenci mają w sobie ogromny potencjał do odkrywania świata. Dzięki Koloratorium zrealizowaliśmy wiele ciekawych projektów. Izolowaliśmy DNA z banana, sprawdzaliśmy reaktywność chemiczną metali oraz działanie indykatorów pH na różnych produktach życia codziennego - mówi Katarzyna Piątkowska-Sawczuk, nauczyciel biologii, chemii, informatyki w SP Kostry i koordynator projektu.

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe