Region: Zmniejsza się liczba zakażeń

  • 01.12.2020, 11:09
  • Anna Chodyka
Region: Zmniejsza się liczba zakażeń
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej zmniejszyła się liczba osób hospitalizowanych ze względu na Covid-19. Obecnie zakażonych jest 154 pacjentów, a łóżek „zakaźnych” jest 181. W izolatorium przebywa 7 pacjentów. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, iż zespoły ratownictwa medycznego będą mogły przeprowadzać testy na Covid-19. Zapowiedział też rozwój programu, w którym osoby zakażone koronawirusem otrzymają pulsoksymetry, urządzenia wskazujące czy chory musi się zgłosić do szpitala czy nie.

We wtorek w zeszłym tygodniu zmienił się sposób raportowania nowych przypadków zakażeń koronawirusem oraz zgonów osób chorych na Covid-19. Wcześniej dane podawał rzecznik wojewody lubelskiego oraz rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Nie są  też już podawane do wiadomości komunikaty o ogniskach koronawirusa. Tego dnia nie otrzymaliśmy informacji o szczegółowych przypadkach z powiatów i miast. Dlatego statystyki dotyczą danych od środy zeszłego tygodnia. Obecnie szczegółowe dane można znaleźć na stronie internetowej www.gov.pl/koronawirus. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, od początku pandemii zostało zakażonych 990811 osób, a 17150 zmarło zarażonych Covid-19.

Według danych zebranych od 25 do 30 listopada, w województwie lubelskim odnotowano 4599 przypadków zakażeń koronawirusem. W powiecie parczewskim odnotowano 63 przypadki zakażeń w tym okresie, w powiecie radzyńskim odnotowano 42 przypadki zakażeń, w powiecie bialskim odnotowano 251 przypadków zakażeń. W Białej Podlaskiej zarejestrowano 206 przypadków zakażeń. W tym czasie w Białej Podlaskiej zmarło 19 osób zakażonych Covid-19, w powiecie bialskim zmarły 33 osoby zakażone koronawirusem. W powiecie radzyńskim zmarły 4 osoby, a w powiecie parczewskim zmarło 5 osób zakażonych Covid-19.

Trzecia fala pandemii?
Kiedy nadejdzie trzecia fala? O to był pytany w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. – My się na tę falę niestety przygotowujemy, bo eksperci mówią o trzeciej fali. Spodziewamy się trzeciej fali mniej więcej w okresie stycznia i lutego. Ze względu na te przewidywania trwa budowa szpitali tymczasowych, które teraz na pewno nie będą uruchamiane, bo na razie aż tylu zakażeń nie ma, ale musimy być przygotowani na tę ewentualność – podkreślił wiceminister. Odniósł się też do sposobu obchodzenia Sylwestra. - To jak będzie wyglądało żegnanie starego roku zależy od sytuacji epidemiologicznej. Jest jeszcze miesiąc do Sylwestra, na pewno nie będzie go można spędzić tak jak do tej pory, ale być może sytuacja tego dnia będzie radośniejsza niż ta, którą mamy w tej chwili – stwierdził w czasie telewizyjnego programu Waldemar Kraska. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 1 grudnia

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dzban
Dzban 01.12.2020, 21:19
Ja twierdzę, że zmniejsza się tylko liczba ujawnionych zakażeń i wynika ze spadku ilości wykonywanych testów. Przestańmy testować- wygramy z koronaświrusem.
wiedzący
wiedzący 01.12.2020, 13:43
Zespoły Ratownictwa Medycznego, beda wykonywać testy tylko w określonych sytuacjach, wezwanie karetki po to tylko żeby wykonać test może skutkować odpowiedzialnością karną, z resztą pogotowie jest tylko od stanów zagrożenia życia.

Pozostałe