Biała Podlaska: Mieszkańcy blokują wycinkę pod parking

  • 01.12.2020, 14:17
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Mieszkańcy blokują wycinkę pod parking
Na os. Jagiellońskim BSM Zgoda chce zbudować parking. Na miejsce inwestycji wybrano teren zielony z kilkudziesięcioletnimi drzewami. Gdy mieszkańcy usłyszeli warkot pił, zablokowali wycinkę. Nie zgadzają się na dewastację zieleni na rzecz parkingu, choć przygotowania do jego powstania spółdzielnia prowadziła już od ponad roku. I nie zamierza odstąpić.

Mieszkańcy bloków przy ul. Zygmunta Starego alarmują, że BSM Zgoda chce wyciąć kilkudziesięcioletnie drzewa i zrobić parking. – Nie zgadzamy się na to. To są 32-letnie drzewa, sam ich doglądałem – mówi mieszkaniec, który w ubiegłym tygodniu wstrzymał wycinkę.

Będziemy protestować
- Zobaczyłem, że wycinają drzewa i natychmiast wyszedłem zobaczyć co się dzieje. Pytam kierownika administracji, co robią, a oni mówią, że mają pozwolenie z urzędu miasta na usunięcie 8 drzew. Ja powiedziałem, że my się nie zgadzamy i jako mieszkańcy, będziemy w tej sprawie interweniować. Mówię do kierownika, proszę dzwonić, czy do prezesa, czy do prezydenta i powiedzieć, że zabraniam, jako przedstawiciel mieszkańców – opowiada mieszkaniec pobliskich bloków. Ma sentyment do tego miejsca i nie ukrywa tego. - Ja tu mieszkam 32 lata i się tymi drzewami opiekowałem. Jak nie było boiska, to dzieci tu w piłkę grały i trzeba było nie raz usunąć złamaną gałązkę, czy zabezpieczyć te drzewa – wspomina. – To dla nas jedyne miejsce wytchnienia, w pobliżu nie ma takiego skweru. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 1 grudnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Beton
Beton 03.12.2020, 17:23
Mieszkańcy bardzo się ucieszą z parkingu gdy będą płacili podatek od deszczu w związku ze zmniejszoną retencją. Betonoza jak się patrzy.
idzpanwch
idzpanwch 03.12.2020, 13:43
Idioci. Wytnijcie wszystko, zabetonujcie i połózcie asfalt. Ciekawe kto w lato bedzie siedział na tym upale...
Daniel
Daniel 02.12.2020, 13:38
Szkoda, że ZGL tego samego nie zrobi przy blokach Terebelska 47 i 47C... Tu mieszkańcy chcą się pozbyć drzew a zrobić parking a niby nie można, a parkingu trzeba często szukać na medycynie pracy..

Pozostałe