Gmina Terespol: To jest główna brama do Europy

  • 03.12.2020, 08:42
  • Anna Chodyka
Gmina Terespol: To jest główna brama do Europy
W gminie Terespol powstanie wiadukt w Kobylanach, a także drogi w jego obszarze oraz oczyszczalnia ścieków w Koroszczynie. Ostatnio wójt Krzysztof Iwaniuk podpisał umowę inicjującą tę inwestycje z prezesem zarządu spółki Cargotor Andrzejem Sokolewiczem.

Spółka Cargotor planuje wielomilionową inwestycję pod nazwą „Modernizacja infrastruktury kolejowej w rejonie przeładunkowym Małaszewicze - korytarza 8 linii towarowych na granicy UE z Białorusią”.  - Jest to pierwsza przebudowa Małaszewicz po latach 50-tych. Budowa wiaduktu ułatwi naszym mieszkańcom z największej miejscowości wyjazd, ale i komunikację dla wszystkich firm, których - mam nadzieję - będzie jeszcze więcej w rejonie Małaszewicz – zaznacza wójt Krzysztof Iwaniuk.

Z kolei prezes spółki Cargotor Andrzej Sokolewicz podkreślił, że to wyjątkowa inwestycja w wyjątkowym miejscu. – Małaszewicze to szczególne miejsce nie tylko w Polsce ale i w Europie. Jest to główna brama do Europy z Azji i centralne miejsce nowego jedwabnego szlaku. To właśnie z Chin, z Azji płyną towary do Europy Zachodniej przez to jedno wyjątkowe miejsce. Aby je udrożnić i rozbudować postanowiliśmy z przedstawicielem samorządu, podpisać umowę o współpracy, która będzie podstawą do wystąpienia przez spółkę Cargotor do Komisji Unii Europejskiej o dofinansowanie w sprawie budowy Parku Logistycznego Małaszewicze – podkreślił prezes spółki. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 1 grudnia

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe