Gmina Milanów: Kolejne dotacje dla samorządu

  • 03.12.2020, 14:00
  • Tomasz Wachulski
Gmina Milanów: Kolejne dotacje dla samorządu
W przyszłym roku samorząd planuje wymianę kolejnych starych i energochłonnych lamp oświetlenia ulicznego na nowoczesne i inteligentne. Wszystko wskazuje na to, że gmina otrzyma także dofinansowanie na montaż kolektorów słonecznych.

Na wymianę starego lub uzupełnienie oświetlenia ulicznego przy drogach gmina otrzymała 200 tys. zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Wkład własny wyniesie około 100 tys. zł. Doświetlony zostanie również stadion w Milanowie. - Jest to uzupełnienie ubiegłorocznego projektu, bo zabrakło nam pieniędzy, aby wymienić wszystkie stare lampy. Jest także potrzeba doświetlenia nowych miejsc, na przykład w obrębie skrzyżowań. Mamy szansę zrealizować tę inwestycję bez udziału środków własnych, bo o brakujące 100 tys. zł wystąpiliśmy do funduszy covidowych (Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych) – tłumaczy wójt Milanowa Paweł Krępski.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 1 grudnia

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe