Powiat łosicki: Budżetowa dziura oświatowa

  • 03.12.2020, 17:00
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Budżetowa dziura oświatowa
Ponad 3,4 miliona złotych, a nie jak zakładano nieco ponad milion powiat będzie musiał dołożyć do oświaty. Na trudną sytuację ma wpływ utrzymujący się trend odpływu absolwentów szkół podstawowych do większych aglomeracji miejskich. By temu zaradzić samorząd stawia na współpracę z partnerami społecznymi i promocję - Dla każdej szkoły zrobimy minikampanię – zapowiada wicestarosta Michał Michaluk.

Drastyczny wzrost wydatków zmusił zarząd i radnych do wnikliwej analizy funkcjonowania szkół. - Pierwsze nasze spostrzeżenia to przede wszystkim  - brak analizy i weryfikacji projektów organizacyjnych, które są składane w kwietniu. I to są właśnie teraz skutki – z 1,1 mln zł wyszło nam 3,4 mln konieczności dołożenia do oświaty – mówił starosta Janusz Kobyliński - Następna sprawa – w jednej z placówek oświatowych jest 89 uczniów  na tych 89 uczniów przypada 47,25 etatów nauczycielskich i 18,5 etatów administracyjnych. Czyli w sumie na 89 uczniów jest 65,75 etatów, co daje 1,35 ucznia na pracownika. Tak to wygląda i skutkuje tym, że jest aż taka konieczność dofinansowania. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 1 grudnia

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe