Terespol: Wiadukt coraz bliżej

  • 04.12.2020, 08:41
  • Anna Chodyka
Terespol: Wiadukt coraz bliżej
Jak informuje rzecznik Mirosław Siemieniec, PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę z wykonawcą, który przygotuje dokumentację przedprojektową dla nowego bezkolizyjnego skrzyżowania w Terespolu linii kolejowej z drogą wojewódzką, w kierunku Siedlec.

Rzecznik dodaje, że budowa wiaduktu całkowicie wyeliminuje ryzyko kolizji w ruchu drogowym i kolejowym oraz usprawni system komunikacji. - Nowy obiekt zastąpi dotychczasowy przejazd na ul. Wojska Polskiego. Inwestycja obejmie też przyległy układ drogowy - wyjaśnia. Z kolei Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, podkreśla, iż realizacja Krajowego Programu Kolejowego to zwiększanie dostępności do kolei, tworzenie atrakcyjnych podróży oraz zapewnienie sprawnego przewozu towarów m.in. na ważnej trasie wschód - zachód.

Wykonawcą inwestycji będzie firma Schuessler.  – Koncepcja programowo – przestrzenna na wiadukt w Terespolu, to krok do jeszcze bezpieczniejszych i bardziej komfortowych podróży oraz lepszej komunikacji drogowej w mieście i regionie – podkreślił Ireneusz Merchel, prezes zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych. Jak wyjaśnia rzecznik PKP PLK, wartość koncepcji programowo – przestrzennej to ok. 301 tys. zł, województwo lubelskie oraz Terespol partycypują w przedsięwzięciu w równym stopniu tj. po ok. 100 tys. zł. Dokumentacja będzie gotowa w sierpniu 2021 r. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 1 grudnia

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe