Powiat łosicki: Wraca szpitalny personel, już zatrudniają także pielęgniarki

  • 04.12.2020, 17:02
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Wraca szpitalny personel, już zatrudniają także pielęgniarki
W związku z przekształceniem miejscowego szpitala w placówkę covidową z pracy zrezygnowała część pielęgniarek. Problemy kadrowe odbiły się na funkcjonowaniu lecznicy. Sytuacja jest już jednak opanowana. Lecznica przyjmujemy do pracy nowe pielęgniarki, wraca też przebywający na zwolnieniu lub kwarantannie personel. 

Przypomnijmy, że Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łosicach po przekształceniu leczy jedynie pacjentów zakażonych koronawirusem. W zwykłym trybie pracuje tylko oddział dziecięcy oraz Zakład Opiekuńczo Lecznicy, znajdujący się w strukturach palcówki. Medyków cały czas dzielnie wspierają żołnierze z 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Niestety, po przekształceniu lecznicy aż 35 pielęgniarek zrezygnowało z pracy. – Część zatrudnionych u nas pielęgniarek pracuje również w innych placówkach. Ich dyrektorzy nie zgodzili się, by pracowały one również w naszym szpitalu jednoimiennym. Wystąpiło bowiem zbyt duże ryzyko możliwości transmisji wirusa do tamtych szpitali przez personel pracujący również u nas - wyjaśnia lek. Grażyna Podlipniak-Sobczyńska, dyrektorka SPZOZ. 

W efekcie niektóre pielęgniarki zrezygnowały z pracy w Łosicach, z zastrzeżeniem, że wrócą, kiedy znów placówka będzie leczyć pacjentów w zwykłym trybie. Dodatkowo z troski o własne zdrowie z pracy odeszły też emerytki. Sytuacja jest już jednak opanowana, a braki kadrowe były przejściowe i są już uzupełniane. - Obecnie przyjmujemy już nowe pielęgniarki, a te które przebywały na zwolnieniu lub kwarantannie też już wracają – zaznacza dyrektorka. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 1 grudnia

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe