Powiat radzyński: Elektryfikacja coraz bliżej

  • 07.12.2020, 10:43
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Elektryfikacja coraz bliżej
Projekt elektryfikacji linii kolejowej nr 30 zakwalifikował się do II naboru w ramach rządowego programu Kolej Plus.

Tak jak zapowiadały PKP PLK, z końcem listopada zakończył się pierwszy etap naboru do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej "Kolej+". Marszałek województwa lubelskiego do programu zgłosił elektryfikację linii kolejowej nr 30, biegnącą przez powiat radzyński. Projekt znalazł się wśród 96 innych. Po ocenie formalnej, do kolejnego etapu przeszło 79 wniosków, w tym elektryfikacja linii nr 30.

- Samorządy będą miały 12 miesięcy na opracowanie wstępnego studium planistyczno-prognostycznego. Po II etapie projekty będą podlegały ocenie wielokryterialnej, której wynikiem będzie utworzenie listy rankingowej projektów i kwalifikacja ich do programu – tłumaczy dalsze etapy weryfikacji Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

Założenia programu są takie, że realizacja wybranych inwestycji ma się dokonać do 2028 roku. – Inwestycje kolejowe w ramach Programu Kolej Plus skutecznie pomogą zwalczyć wykluczenie komunikacyjne. W regionach poprawią się warunki życia mieszkańców. Program Kolej Plus to rozwój komunikacji dostępnej, ekologicznej i atrakcyjnej – powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 1 grudnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe