Biała Podlaska: Polowanie na przewodniczącego

  • 08.12.2020, 11:01
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Polowanie na przewodniczącego
- Na klubie doszliśmy do wniosku, że zachowanie przewodniczącego rady miasta jest nieakceptowalne – mówi Dariusz Litwiniuk, szef klubu Zjednoczonej Prawicy w radzie miasta. Pokłosiem tych klubowych dyskusji stał się wniosek ZP, złożony w ostatnim dniu listopada, o odwołanie przewodniczącego rady miasta. 

ZP brakuje jednego głosu, by samodzielnie załatwić temat. Wsparcie Koalicji Obywatelskiej da argument stronnikom tezy, że w radzie miasta jest nowy układ koalicyjny. - Prezydent, jako członek Platformy Obywatelskiej wszedłby do tej samej "wody" co przed laty, kiedy wsparł w drugiej turze wyborów na prezydenta miasta kandydata PiS-u - ostrzega Stanisław Żmijan, wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Lubelskiego PO.

Kara za mówienie o koalicji?
Od kilku tygodni radni klubu Biała Samorządowa w radzie miasta głośno mówią to zbliżeniu jakie nastąpiło między klubami Koalicji Obywatelskiej i Zjednoczonej Prawicy w radzie miasta. Tak jedna jak i druga ze stron konsekwentnie temu zaprzecza, pomimo że radni BS, by nie być gołosłownymi przytaczają konkretną sytuację, w których otwarcie o współpracy usłyszeli.

- My z panem Bogusławem Broniewiczem byliśmy poinformowani o tym osobiście przez pana prezydenta, odbyło się to w gabinecie pana prezydenta. Poinformował nas, że takie porozumienie już jest na agendzie i będzie ono realizowane. Myśmy w tym momencie obaj wstali, podziękowali i życzyli sukcesów w dalszym sprawowaniu funkcji prezydenta. Następnie wyszliśmy z gabinetu – mówił w wywiadzie dla Słowa Podlasia Jan Jakubiec. - Prezydent tłumaczył, że zawiódł się na nas, bo nie był pewien czy Biała Samorządowa będzie głosowała za absolutorium dla pana prezydenta.

Czarę goryczy w klubie BS miało przelać głosowanie nad zamianą nieruchomości między miastem a starostwem, gdzie powiat stał się właścicielem budynku przy ul. Brzeskiej 41, w zamian za oddanie miastu budynku przy Łomaskiej 2 i dopłacie w wysokości niespełna 4 mln zł. Nieruchomość przy Brzeskiej wyceniona została na 11 mln 300 tys. zł, a ta przy Łomaskiej na ponad 1 mln zł. Za zamianą zagłosowali radni ZP przy wsparciu radnych KO. Biała Samorządowa stwierdziła, że jeszcze dwa dni wcześniej radni Koalicji nie byli przekonani do tego pomysłu. Uważają, że głosowanie za zamianą budynków było wynikiem porozumienia obozu prezydenta Michała Litwiniuka w radzie miasta, z klubem ZP. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 8 grudnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Margoł
Margoł 08.12.2020, 16:22
Jak pięknie się kochają...( przynajmniej na zdjęciu ). Nie wiedziałem, że Bodzio też...

Pozostałe