Janów Podlaski: Wernisaż Stanisława Baja online

  • 10.12.2020, 11:04
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Janów Podlaski: Wernisaż Stanisława Baja online
Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim zaprasza na wernisaż wystawy niesamowitych obrazów Stanisława Baja, jednego z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych polskich malarzy. Dzieła mistrza pędzla znad Bugu będzie można tym razem obejrzeć online.

W najbliższy piątek, 11 grudnia, o godz. 18:00 w janowskim ośrodku kultury, odbędzie się wernisaż wystawy obrazów pt. "Rzeka Bug", autorstwa wybitnego polskiego malarza Stanisława Baja. 

Urodził się w Dołhobrodach nad Bugiem. W latach 1972-1978 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnienie w pracowni prof. Ludwika Maciąga. Od 1982 roku jest wykładowcą, a od 2002 r. profesorem zwyczajnym Wydziału Malarstwa macierzystej uczelni. Życie i pracę artystyczną dzieli między Warszawę i Dołhobrody. Jego dorobek artystyczny obejmuje malarstwo, rysunek oraz grafikę. W swoich obrazach nieustannie poszukuje własnej prawdy o świecie i o sobie samym. Artysta przyznaje, że zawsze fascynowała go rzeka Bug, jej niepokorna natura. Próbuje uchwycić istotę rzeki i płynącej wody.

Ze względu na obostrzenia sanitarne, szersza publiczność będzie mogła podziwiać wystawę online. Transmisję z otwarcia ekspozycji, rozmowę dyrektor GOK Renaty Kaczmarek ze Stanisławem Bajem, przeprowadzoną w pracowni mistrza oraz w miejscu, gdzie powstała znaczna część obrazów malarza, czyli w Sugrach nad Bugiem oraz wirtualny spacer po wystawie będzie można obejrzeć na stronie www.janowpodlaski.pl zakładka "GOK" oraz na kanale YouTube Radia Biper. 

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe