Radzyń Podlaski: Czekają, aż przetarg na pałac opublikuje Bruksela

  • 11.12.2020, 17:06
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Czekają, aż przetarg na pałac opublikuje Bruksela
Z końcem listopada miał zostać ogłoszony przetarg na rewitalizację pałacu Potockich i placu Rynek w centrum miasta. Miał, bo ogłoszenie do 30 listopada nie ukazało się na BIP. Miasto tłumaczy, że to wynik procedur. Zdaniem rzecznika magistratu, ogłoszenie musi być opublikowane w dzienniku urzędowym Unii Europejskiej. – Trzeba je przetłumaczyć na 27 języków – zwraca uwagę Anna Wasak.

- W ostatnim tygodniu listopada ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie prac związanych z poprawą stanu infrastruktury zespołu pałacowo-parkowego i obszaru miejskiego w Radzyniu Podlaskim. Inwestycja będzie realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Na to zadanie miasto pozyskało dotację w wysokości 21,5 mln zł. Wartość kosztorysowa zadania wynosi ok. 29 mln zł. W ramach projektu ma być zrewitalizowany korpus główny i dziedziniec honorowy oraz ul. Rynek – informuje Anna Wasak, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Mają trzy lata, czas już płynie

Zgodnie z zapowiedziami magistratu, wykonawca inwestycji ma zostać wyłoniony w pierwszym kwartale przyszłego roku. Miasto chce, by prace rewitalizacyjne rozpoczęły się z początkiem maja 2021 roku. Pieniądze na inwestycję w ramach dotacji miastu przyznano już kilka miesięcy temu, ale jak zapewniał burmistrz, do ogłoszenia przetargu przygotowywano się bardzo skrupulatnie. - Dotychczasowe działania były prowadzone przy udziale ekspertów, również z dziedziny zamówień publicznych, aby uniknąć najdrobniejszych błędów – podkreśla burmistrz Jerzy Rębek. - Realizacja inwestycji jest zaplanowana do 30 czerwca 2023 roku. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 8 grudnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe