Obozy językowe dla dorosłych – Czy warto z nich korzystać?

  • 14.12.2020, 12:46
  • Artykuł partnera
Obozy językowe dla dorosłych – Czy warto z nich korzystać?
Żyjemy w czasach, w których niemal od każdej osoby dorosłej oczekuję się znajomości dwóch lub trzech języków – nawet na poziomie podstawowym lub komunikatywnym. System edukacji nie zawsze jednak przynosi zadowalające rezultaty. Ucząc się w kółko teorii i formułek, w dalszym ciągu możemy mieć problemy z wykorzystaniem wiedzy w praktyce. Gdy dochodzi do tego wiek i nawyki wypracowane przez lata, nauka może być nieco cięższa.

Nie przejmuj się! Są metody, dzięki którym nie tylko zdobędziesz nowe umiejętności, ale także nauczysz się korzystać z dotychczasowej wiedzy w trakcie rozmów. Kursy języka angielskiego dla dorosłych nie muszą być nudne. Poznaj alternatywę, jaką są wyjazdy językowe dla dorosłych. Gwarantujemy pozytywne zaskoczenie – niezależnie od Twojego poziomu. 

Nowoczesna forma nauki

Powtarzanie słówek i regułek to standard, za którym raczej nikt nie przepada. Ucząc się w ten sposób języków, ciężko ocenić postępy, a sam proces jest żmudny i nudny. Od kiedy każdy posiada dostęp do Internetu, coraz więcej osób uczy się języków przy pomocy filmów lub konwersacji z innymi za pośrednictwem komunikatorów. Warto zauważyć, że bezpośredni kontakt mimo wszystko dostarcza najlepszych rezultatów. Czy kurs językowy dla dorosłych jest w stanie zapewnić Ci zadowalające efekty?

Tak, lecz 2-4 godziny plan zajęć w tygodniu to stosunkowo niedużo, by szybko zauważyć poprawę. Rozwiązaniem stają się wyjazdy, na których będzie odbywać się kurs angielskiego dla dorosłych.  

Przełam barierę językową w bezpieczny sposób

W trakcie wypadu, będziesz mieć kontakt z native speakerami mówiącymi w zróżnicowanych akcentach. Dzięki temu w przyszłości nie spotkasz się z zaskoczeniem, wyjeżdżając na wakacje lub napotykając na drodze obywateli innych krajów niż Wielka Brytania i Stany Zjednoczone (i to też te najbardziej popularne typu Nowy Jork, czy California). 

Całodzienne rozmowy przełożą się nie tylko na znajomość słów i reguł gramatycznych lub czasów. To również przełamanie bariery językowej. Nauczysz się mówić w swoim stylu, omijać elementy, na które nie znasz określenia i przekonasz się na własne oczy, że używanie zwrotu “Please repeat” lub “I don't understand” nie jest niczym strasznym. 

Poznasz dodatkowo fantastycznych ludzi, którzy są na takim samym poziomie. Kto wie, może dzięki temu zdecydujecie się na prowadzenie znajomości edukacyjnej, która z czasem przerodzi się w przyjaźń lub związek. Interakcja z innymi osobami w trakcie edukacji zawsze jest wskazana, gdyż jest to nie tylko nauka, ale również świetna zabawa. Potraktuj taki wyjazd na angielski dla dorosłych jako wypoczynek w Polsce lub innym kraju. Dzięki temu nawet nie zauważysz, że wracając do domu, Twój poziom wzrośnie kilkukrotnie!

Czy warto jechać na taki obóz jako osoba dorosła?

Można spotkać się z opinią, że nauka języka angielskiego w dorosłym wieku nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Pamiętaj, że to mit! Na naukę nigdy nie jest za późno. Oczywiście może być nieco trudniej, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by opanować inny język – zwłaszcza przy tak wielu możliwościach, które oferuje XXI wiek. Skorzystaj z wyjazdu edukacyjnego dla dorosłych i udowodnij wszystkim niedowiarkom, że z Angloville.pl wszystko jest możliwe.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe