Region: Nasze samorządy wśród najlepszych

  • 15.12.2020, 13:51
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Region: Nasze samorządy wśród najlepszych Natalia Gmurkowska
W ubiegłym tygodniu ogłoszono wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W pierwszej dziesiątce znalazła się gmina Międzyrzec Podlaski, która została również wyróżniona za spory awans w zestawieniu w porównaniu do roku ubiegłego. W pierwszej dwudziestce uplasowała się też gmina Biała Podlaska. Inne samorządy z naszego regionu zajmowały z kolei wysokie lokaty, jeśli chodzi o poszczególne wskaźniki, brane pod uwagę w całkowitej punktacji. Ranking był objęty patronatem medialnym Słowa Podlasia.

11 grudnia ogłoszono wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2020, przygotowanego przez Urząd Statystyczny w Lublinie oraz Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej. Zestawienie oparte jest na danych o lubelskich samorządach za lata 2017-2019, a uwzględnione są w nim wszystkie gminy województwa lubelskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu, czyli Białej Podlaskiej, Chełma, Zamościa i Lublina.

Tam się żyje najlepiej

Ideą rankingu jest wyłonienie i promowanie gmin, wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. W wyliczeniu całkowitego wyniku brane były pod uwagę m.in. dochody gmin w przeliczeniu na 1 mieszkańca, przeprowadzone inwestycje, zadłużenie gminnych budżetów, wydatki na administrację w przeliczeniu na 1 mieszkańca, pozyskiwane fundusze z Unii Europejskiej i innych zewnętrznych źródeł, wydatki na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego, liczbę zarejestrowanych w 2019 roku firm na terenie gminy na 1000 ludności oraz inne dane demograficzne tj. przyrost naturalny czy stopę bezrobocia. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 15 grudnia

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe