Międzyrzec Podlaski: Podatki i opłaty pozostaną bez zmian

  • 15.12.2020, 15:30
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Międzyrzec Podlaski: Podatki i opłaty pozostaną bez zmian
Rada miasta na wniosek burmistrza zadecydowała o niepodnoszeniu stawek lokalnych opłat i podatków w 2021 roku. Władze wyjaśniają, że decyzja ma związek z trudną sytuacją gospodarczą lokalnych przedsiębiorców, spowodowaną epidemią koronawirusa. Ponadto osoby, które z powodu pandemii miały problemy ze spłatą zobowiązań podatkowych wobec magistratu, zostaną zwolnione z opłaty prolongacyjnej.

Na ostatniej sesji, która odbyła się 24 listopada, radni przyjęli stawki podatków i lokalnych opłat, które mają obowiązywać w 2021 roku. Z wnioskiem o pozostawienie ich na tym samym poziomie, co w tym roku wystąpił burmistrz Zbigniew Kot, a radni jednogłośnie, przy nieobecności jednego, przegłosowali przedstawione propozycje.

W efekcie opłaty targowe, stawki podatku od środków transportowych oraz stawki podatku od nieruchomości w Międzyrzecu Podlaskim pozostaną w przyszłym roku na tym samym poziomie.

 „Mając na uwadze ciężką sytuację w jakiej znaleźliśmy się wszyscy, związaną z ogłoszoną pandemią, proponuje się utrzymanie dotychczasowych stawek podatku od nieruchomości na rok 2021 na niezmienionym poziomie” – czytamy w uzasadnieniu do uchwały. - Po analizie finansów zadecydowaliśmy utrzymać podatki na tegorocznym poziomie. Epidemia koronawirusa i tak daje się wszystkim we znaki, nie chcemy dodatkowo obciążać mieszkańców i przedsiębiorców – mówi zastępca burmistrza, Paweł Łysańczuk. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 15 grudnia

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kolo
kolo 16.12.2020, 16:45
I bardzo dobrze a czy opłaty za śmieci też bez zmian

Pozostałe