Gmina Ulan-Majorat: Pomóżmy domknąć serce Piotrusia

  • 16.12.2020, 17:11
  • Joanna Danielewicz
Gmina Ulan-Majorat: Pomóżmy domknąć serce Piotrusia
W marcu ubiegłego roku mały Piotruś wyruszył z domu do kliniki w Niemczech, by przejść tam operację serca. Wtedy się udało, bo wsparcie ludzi okazało się ogromne. Zebrano pieniądze na kosztowny zabieg. Dziś piszemy ciąg dalszy tej historii, bo Piotruś musi przejść III etap leczenia. Czeka go kolejny zabieg. Jego serduszko liczy na nasze wielkie serca.

Do 9. miesiąca życia Piotruś niewiele czasu spędził w domu. Zaraz po urodzeniu przeszedł pierwszą operację serca. O tym, że serce Piotrusia jest chore, rodzice wiedzieli zanim się urodził. Diagnoza była jednoznaczna - niedorozwój lewej części serca, zarośnięcie zastawki aortalnej, skrajna hipoplazja zastawki mitralnej i lewej komory serca. Krótko mówiąc, jedna z najcięższych wad serca u dzieci.

Po pierwszym zabiegu większość czasu chłopczyk przebywał w szpitalu. W marcu ubiegłego roku wyznaczono Piotrusiowi termin drugiej operacji serca, na którą został zakwalifikowany w Munster, gdzie małe serduszka operuje z powodzeniem profesor Edward Malec. – Oprócz zabiegu wykonanego na sercu, zdjęto Piotrkowi metalowe klamry, którymi miał zespolony mostek po pierwszej operacji – mówił nam tato chłopca, Leszek Lipiński. – Myślę, że to mu zapewni większy komfort, bo dotąd nie leżał na brzuszku, bał się przekręcać. (...)

Oto jak można wesprzeć Piotrusia w jego walce o zdrowie: 1. Wpłat można dokonywać na: siepomaga.pl/piotrusiowe-serduszko 2. Wysyłamy SMS: na NUMER 72365 TREŚĆ 0047027 ( 2,46 zł brutto) 3. Licytować można na Facebook: Teresa i przyjaciele – Bazarek dla Piotrusia Lipińskiego

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 15 grudnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janosik
Janosik 16.12.2020, 17:33
Należy dodać, że wysyłając SMSa na podany numer 46 groszami wspomagamy tekturowe państwo polskie. Się pomaga!

Pozostałe