Gmina Milanów: Paczki trafiły do potrzebujących

  • 17.12.2020, 16:11
  • Tomasz Wachulski
Gmina Milanów: Paczki trafiły do potrzebujących
Mieszkańcy gminy Milanów udowodnili, że mają wielkie serca i nie są obojętni na los osób potrzebujących pomocy. Dzięki nim, a przed wszystkim dzięki zaangażowaniu pracowników socjalnych Jolanty Krępskiej i Marleny Klimiuk szlachetne paczki trafiły do dziewięciu rodzin z terenu gminy.

Panie chciały przyłączyć się do akcji organizowanej przez sztab Szlachetnej Paczki w Parczewie, ale ten niestety został rozwiązany, bo nie było chętnych na wolontariuszy, którzy odwiedziliby rodziny w celu zweryfikowania, czy pomoc im się należy. Na taką sytuację wpłynęła przede wszystkim panująca epidemia koronawirusa. 

Potem energiczne urzędniczki próbowały skontaktować się jeszcze ze sztabem w Radzyniu Podlaskim, pod który podłączyły się w ubiegłym roku, organizując szlachetną paczkę dla najuboższych mieszkańców gminy Milanów, ale i tam się nie udało. Mimo to nie poddały się. W efekcie zdecydowały, że same podejmą się trudu i zorganizują paczki.

- Nagłośniłyśmy akcję wśród znajomych, ale wiadomość szybko rozeszła się po okolicy. I przyznam, że takiego zaangażowania ze strony mieszkańców naszej gminy nie spodziewałyśmy się. Ludzie fantastycznie odpowiedzieli na nasz apel. Otrzymałyśmy wsparcie nawet od jednej pani z Warszawy – relacjonuje Jolanta Krępska pracownik socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Milanowie oraz prezes Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

Organizatorki akcji planowały w tym roku zorganizować chociaż cztery paczki. Tymczasem hojność i wielkie serca darczyńców  przerosły ich najśmielsze oczekiwania. Ostatecznie udało się wesprzeć aż osiem rodzin i jedną samotną osobę starszą. Na jedną paczkę składało się nawet po kilku mieszkańców. Z tego powodu osiągnęły one wartość od 1,5 do nawet 2 tys. zł. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 15 grudnia

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe