Powiat radzyński: Dwie kobiety nie żyją. Zatruły się czadem

 • 17.12.2020, 11:10
 • (pc)
Powiat radzyński: Dwie kobiety nie żyją. Zatruły się czadem KPP w Radzyniu Podlaskim
Nie żyją dwie mieszkanki miejscowości Wohyń, 35-latka i 51-latka. Ich ciała odnaleziono w jednym z domów, a prawdopodobną przyczyną śmierci było zatrucie tlenkiem węgla. Radzyńscy policjanci wspólnie z prokuraturą wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

We wtorek, 15 grudnia, o godz. 16:00 dyżurny radzyńskiej komendy został powiadomiony, że w miejscowości Wohyń doszło do śmierci dwóch osób. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że 35-latka i 51-letnia kobieta zostały znalezione w jednym z pokoi. - Przyczyną śmierci było najprawdopodobniej zatrucie tlenkiem węgla. Decyzją prokuratora zwłoki kobiet zabezpieczone zostały celem przeprowadzenia sekcji, która pozwoli wyjaśnić dokładne przyczyny zgonu. Trwa postępowanie mające na celu wyjaśnić szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia - informuje asp. Piotr Mucha z KPP w Radzyniu Podlaskim.

Warto po raz kolejny przypomnieć, iż czad nazywany jest cichym zabójcą, ponieważ jest niewidoczny, nie ma smaku ani zapachu. Zagrożenie zatrucia wzrasta w okresie grzewczym i jest szczególnie duże w domach i mieszkaniach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe oraz wentylacyjne są wadliwe lub nieprawidłowo użytkowane.

Głównym źródłem zatruć w budynkach mieszkalnych jest niesprawność przewodów kominowych: wentylacyjnych i dymowych. Ich wadliwe działanie może wynikać z:

 • nieszczelności,
 • braku konserwacji, w tym czyszczenia,
 • wad konstrukcyjnych,
 • niedostosowania istniejącego systemu wentylacji do standardów szczelności stosowanych okien i drzwi, w związku z wymianą starych okien i drzwi na nowe.


Co zrobić, aby uniknąć zaczadzenia?

 • Systematycznie czyść, sprawdzaj szczelność i wykonuj przeglądy techniczne przewodów kominowych.
 • Użytkuj tylko sprawne techniczne urządzenia, zgodnie z instrukcją producenta.
 • Nie zasłaniaj i nie przykrywaj urządzeń grzewczych.
 • Nie zaklejaj i nie zasłaniaj kratek wentylacyjnych.
   
(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe