Gmina Międzyrzec Podlaski: Rządowe wsparcie

  • 19.12.2020, 14:20
  • (pc)
Gmina Międzyrzec Podlaski: Rządowe wsparcie pixabay.com
Samorząd znalazł się wśród beneficjentów kolejnego etapu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do gminy trafi łącznie 4,6 miliona złotych. Pieniądze pójdą na 10 zadań zgłoszonych w postępowaniu konkursowym.

Rozstrzygnięto właśnie pierwszy nabór do kolejnego etapu RFIL, w ramach którego samorządy otrzymają łącznie 4,35 mld złotych na realizacje zgłoszonych propozycji. Drugi nabór ma ruszyć wkrótce, a w puli będzie 1,65 mld złotych. Powody do zadowolenia może mieć wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz, bowiem wniosek samorządu został rozpatrzony pozytywnie i na inwestycje trafi tutaj 4,6 miliona złotych.

Na liście zgłoszonych zadań znalazły się: budowa drogi gminnej w Strzakłach, przebudowa gminnych dróg w Misiach, Rogoźnicy Kolonii, Halasach i budowa chodnika przy szkole w Halasach. Jest tam również mowa o budowie dróg w Jelnicy oraz w Puchaczach, przebudowa drogi gminnej wewnętrznej w Rzeczycy na ul. Sosnowej z włączeniem do drogi powiatowej oraz przebudowa drogi gminnej wewnętrznej w Rogoźnicy Kolonii. Jeśli jednak chodzi o nabór w tym "rozdaniu" rządowego funduszu nie obyło się bez kontrowersji. Więcej na ten temat w artykule na stronie ...
 

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe