Łosice: Wpłynęła rekordowa liczba prac

  • 19.12.2020, 14:32
  • (jg)
Łosice: Wpłynęła rekordowa liczba prac ŁDK
240 - to rekordowa liczba prac jakie przesłano w ramach jubileuszowej, XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Romualda III Mikoszewskiego ph. „Ziemia najbliższa”. Słowo Podlasia jest patronem medialnym wydarzenia.

Już niedługo poznamy laureatów jubileuszowej - XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Romualda III Mikoszewskiego ph. „Ziemia najbliższa”. Będzie to całkowicie wyjątkowa edycja nie tylko ze względu na brak możliwości uczestnictwa w wydarzeniu publiczności, ale również ze względu na rekordową ilość prac nadesłanych na konkurs. - Właśnie spłynęły do nas z całej Polski oraz z zagranicy, a jest ich uwaga ponad 240 - to rekord! - cieszy się Dorota Kozłowska, dyrektorka Łosickiego Domu Kultury. Werdykt jurorski zainteresowani poznawali zawsze podczas uroczystej Gali Finałowej Konkursu i zgodnie z tradycją uwieńczeniem wydarzenia był koncert muzyczny. Tak będzie i tym razem, jednak w nieco odmiennej rzeczywistości, bo wirtualnej.

Tegoroczna gala odbędzie się bez udziału publiczności, jednak zgodnie z tradycją uwieńczy ją koncert. Na scenie ŁDK pojawi się Adam Strug z utworami Leśmiana, a całość transmitowana będzie na żywo na kanale YouTube Łosickiego Domu Kultury. Artysta zaprezentuje własne interpretacje utworów poety. Przypominamy, że od wielu lat wśród jurorów konkursu znajdziemy min. Ernesta Brylla, Jana Zdzisława Brudnickiego czy Ryszarda Kornackiego. Organizatorami wydarzenia są Łosicki Dom Kultury i Powiatowe Stowarzyszenie Animatorów Kultury pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta i Gminy Łosice.

(jg)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe