Region: Terytorialsi pomagają w szpitalach

  • 20.12.2020, 09:29
  • Joanna Danielewicz
Region: Terytorialsi pomagają w szpitalach
Placówki szpitalne i opiekuńcze w Białej Podlaskiej, Radzyniu Podlaskim czy Łukowie mogą liczyć na pomoc żołnierzy 23. batalionu lekkiej piechoty w Białej Podlaskiej. Terytorialsi są w szpitalach, DPS-ach, wspierają sanepidy i oddają krew.

To działania, które realizują w ramach akcji „Trwała odporność”, mającej przeciwdziałać skutkom epidemii Sars-Cov-2. - Każdego dnia do zadań wyrusza ponad 50 żołnierzy OT z powiatów bialskiego, radzyńskiego, parczewskiego i łukowskiego – informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Żołnierze już od jakiegoś czasu wspierają szpitale w Białej Podlaskiej, Radzyniu, Międzyrzecu, Parczewie czy Łukowie, gdzie pobierają wymazy do testów na koronawirusa, czy pomagają w pracach administracyjnych. - Terytorialsi z bialskiego batalionu aktywnie włączyli się także w działania na rzecz domów pomocy społecznej. Wspierali personel w opiece nad mieszkańcami placówek w Ryżkach, Łukowie i Kozuli – dodaje kpt. Stanula.

Z pomocy żołnierzy korzysta też miejscowa policja. – To w ramach wsparcia przy monitoringu osób przebywających w kwarantannie. Żołnierze OT wspierają obecnie pięć komisariatów: w Białej Podlaskiej, Parczewie, Łukowie, Terespolu oraz Radzyniu Podlaskim – przekazuje oficer prasowy 2LBOT.

Żołnierzy 23 batalionu nie brakuje również w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Organizują zbiórki krwi, sami ją regularnie oddają, a przy okazji pomagają centrom w pracy administracyjnej. Tak samo zresztą jak stacjom sanitarno – epidemiologicznym w terenie. - Pomagają w stacjach w Parczewie, Radzyniu Podlaskim i Łukowie. Codziennie wspierają personel w pracach administracyjnych, takich jak wprowadzanie danych do sytemu – wyjaśnia kpt. Damian Stanula.

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe