Gmina Stara Kornica: Miliony w kolektory słoneczne i fotowoltaikę

  • 20.12.2020, 15:48
  • Joanna Gąska
Gmina Stara Kornica: Miliony w kolektory słoneczne i fotowoltaikę
205 kolektorów słonecznych i 36 instalacji fotowoltaicznych, w tym 7 na obiektach użyteczności publicznej wykonano w gminie Stara Kornica. 

Gmina była liderem projektu pn. „Energia przyszłości — odnawialne źródła energii w gminach wschodniego Mazowsza: Dobre, Jakubów, Stanisławów, Stara Kornica”. 

Inwestycja powstała w ramach Działania 4.1. „Odnawialne źródła energii (OZE)” IV Osi Priorytetowej RPO WM „Przejście na gospodarkę niskoemisyjną”. Przedsięwzięcie dofinansowano ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014- 2020. Odbiór odbył się przy udziale partnerów i wykonawcy w siedzibie gminy. 

- Na pozyskanie dotacji samorządy czekały ponad 2 lata od czasu złożenia wniosku. Ich włodarze jak i większość mieszkańców objętych projektem cierpliwie czekali i wierzyli, że inwestycja zostanie zrealizowana, za co im dziękujemy. Uzyskanie efektu ekologicznego oraz oszczędność nastąpi w kolejnych latach ich użytkowania – zapewnia wójt Starej Kornicy Kazimierz Hawryluk.

Wartość całkowita projektu to 7 080 000 zł. Dofinansowanie na jego realizację wyniosło 4  451 000 zł, w tym 2 340 000 zł dla gminy Stara Kornica.

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe