Gmina Zalesie: To są strażacy na medal!

  • 23.12.2020, 12:21
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Zalesie: To są strażacy na medal!
Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalesiu mogą być wzorem dla wielu z nas. Mieli wyeksploatowany wóz, który nie nadawał się do użytku. Postanowili więc sami go wyremontować. Dziś mogą się pochwalić pięknym i bogato wyposażonym Starem 266, który nadal służy mieszkańcom regionu.

Jednostka należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Cała akcja zaczęła się od tego, że 40-letni wóz przestał nadawać się do użytku. W wyniku odśnieżania dróg jego karoseria była mocno zniszczona.

- Początkowo z zapewnień pana wójta Jana Sikory wynikało, że mamy otrzymać w tym roku nowy samochód. Te plany zmieniły się bardzo szybko i z kolejnej sesji rady gminy dowiedzieliśmy się, że samochód trafi do innej jednostki. Wobec tego podjęliśmy decyzję, że sami wyremontujemy samochód i tym samym zapewnimy bezpieczeństwo mieszkańcom naszej gminy – opowiadają strażacy z OSP Zalesie. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 22 grudnia

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Abc
Abc 25.12.2020, 17:38
Ubierają się już na wyjazdy do akcji czy nadal w jeansach albo krótkich gaciach?

Pozostałe