Świąteczne poranki i popołudnia z teatrem online – BCK w Białej Podlasce zaprasza

  • 24.12.2020, 11:23
  • Materiały redakcyjne
Świąteczne poranki i popołudnia z teatrem online – BCK w Białej Podlasce zaprasza
Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego zaprasza wszystkie dzieci na świąteczne poranki online. Instytucja z Białej Podlaskiej nie zapomniała też o przygotowaniu specjalnej oferty kulturalnej dla dorosłych - oni powinni zarezerwować na teatr online świąteczne popołudnia.

Świąteczne poranki dla dzieci

Świąteczne poranki organizowane przez Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego to 5-dniowy program wydarzeń kulturalnych, który realizowany będzie w dniach 25 – 29 grudnia. W ramach akcji dzieci będą mogły zobaczyć 3 przedstawienia teatralne, widowisko musicalowe oraz koncert kolęd i pastorałek. Poniżej przedstawiamy program świątecznych poranków przygotowanych specjalnie dla młodszych i starszych dzieci:

25 grudnia (piątek) godz. 9.00 – 10.30

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasiacy”, który działa przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego.

26 grudnia (sobota) godz. 9.00 – 10.00

Premiera spektaklu pt. „Niekończąca się opowieść” przygotowanego przez Teatr Dziecięcy Pandemik – grupy działającej przy BCK w Białej Podlaskiej. Scenariusz przedstawienia został opracowany w oparciu o fabułę bestsellerowej powieści fantasy Michaela Ende z 1979 r. Reżyseria - Damian Trzpil.

27 grudnia (niedziela) godz. 9.00 – 10.00

Spektakl pt. „Magiczny sklep” przygotowany przez Teatr Lalki i Aktora z Łomży. Przedstawienie teatralne zostało udostępnione dla BCK w Białej Podlaskiej do projektu „e-Teatr na piątek”. Projekt otrzymał wsparcie finansowe ze środków Narodowego Centrum Kultury - program „Kultura w sieci”.

28 grudnia (poniedziałek) godz. 9.00 – 10.00

Spektakl wystawiony przez Teatr Dziecięce Pandemik pod tytułem „W Magicznej Narnii” .

29 grudnia (wtorek) godz. 9.00 – 10.00

Widowisko zatytułowane „W krainie Oz” zaprezentuje Dance Academy Studio Biała Podlaska. Scenariusz przedstawienia oparty jest na motywach znanej powieści Franka L. Bauma pt. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”.

Świąteczne popołudnia dla dorosłych

Natomiast w dniach 26 – 29 grudnia BCK w Białej Podlaskiej poprowadzi świąteczne popołudnia dla starszych odbiorców. W tym czasie od godz. 16.00 każdego dnia placówka emitować będzie ciekawe spektakle teatralne. Wszystkie przedstawienia zrealizowane zostały przez Teatr Słowa, który działa przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. Dokładny program zamieszczamy poniżej:

26 grudnia (sobota) godz. 16.00 - 17.00 

Spektakl pt. „Jajko Królowej Marysieńki” - przedstawienie o tematyce historycznej, którego tematem jest historia Radziwiłłów - rodu, który przed wiekami panował w Białej Podlaskiej.

27 grudnia (niedziela) godz. 16.00 - 17.00

Spektakl pt. „Wesele” - spektakl na motywach jednego z najważniejszych w literaturze polskiej dramatu pod tym samym tytułem napisanym przez Stanisława Wyspiańskiego.

28 grudnia (poniedziałek) godz. 16.00 - 17.00

Spektakl pt. „Damy i Huzary” - przedstawienie na podstawie komedii Aleksandra Fredry.

29 grudnia (wtorek) godz. 16.00 - 17.00

Spektakl pt. „Balladyna” - spektakl według dramatu Juliusza Słowackiego.

Więcej informacji o przedstawieniach można przeczytać na stronie internetowej wygranaonline.com. Wszystkie spektakle dostępne będą o wyznaczonej godzinie na kanale YouTube instytucji pod linkami: świąteczne poranki, świąteczne popołudnia oraz kolędy i pastorałki.

Na wydarzenie zaprasza prezydent miasta Biała Podlaska oraz Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego.

Materiały redakcyjne

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe