Terespol nie jest już terenem zalewowym

  • 31.12.2020, 09:32
  • Anna Chodyka
Terespol nie jest już terenem zalewowym
- Wróciła normalność - mówi burmistrz Terespola Jacek Danieluk. Wszystko dzięki zmianie mapy terenów zalewowych. Przez ostatnie pięć lat aż 85 proc. miasta znajdowało się w strefie zalewowej. Ostatnio Wody Polskie poprawiły błędnie oznaczone obszary. Dzięki temu znów możliwe jest budowanie bez dodatkowych utrudnień, co może przyciągnąć inwestorów.

Ponad pięć lat temu Wody Polskie naniosły zmiany w mapach terenów zalewowych.

- Zmiany nas wyjątkowo dotknęły. Wcześniej w Terespolu było bardzo mało terenów zalewowych według Wód Polskich. Były jedynie obszary zalewowe za wałem i między nasypami kolejowymi czyli ok. 10-15 proc. Terespola, gdzie nikt do tej pory się nie budował. Prawie cały teren miasta był wolny inwestycyjnie, można było się budować. Po zmianach Terespol był niemal cały w kolorze niebieskim. Kiedy zobaczyłem nową mapę terenów zalewowych przestałem lubić ten kolor – stwierdza Jacek Danieluk, burmistrz Terespola.

(...)

Wcielili nawet białoruską wyspę
Dodaje, że wraz z radnymi zaczął walczyć, jeszcze z poprzednim rządami - koalicją PO-PSL, ale na nie wiele się to zdało. – Później, kiedy senatorem został Grzegorz Bierecki poprosiłem go o pomoc. Polityk zaangażował się w tę sprawę. Zorganizowałem też spotkanie stron, w tym przedstawicieli Wód Polskich, ale nie słuchali naszych argumentów. Przekonywaliśmy, że Terespol jest otoczony wałami i nasypami kolejowymi lub drogami pełniącymi funkcję wałów. Dodaliśmy, że w czasie powodzi woda występowała tylko punktowo. Tłumaczyliśmy też, że mamy przepompownię wody – przypomina Jacek Danieluk. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 29 grudnia

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Iwo
Iwo 07.01.2021, 19:29
Mapy w starostwie zmieniają się w ciągu 5 lat 4 mapy i każda inna ,punkty graniczne podawane przez pracownika pj.....go ..Kto zrobi porządek i kiedy .
Ja
Ja 02.01.2021, 11:43
To rozumiem ze cztery miesiace temu wydalem ponad 1000zl na nic ?

Pozostałe