Międzyrzec Podlaski: Śmieci zdrożeją, ale o mniej niż zakładano

  • 31.12.2020, 12:47
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Międzyrzec Podlaski: Śmieci zdrożeją, ale o mniej niż zakładano
Na przedświątecznej sesji rady miasta, radni podjęli uchwałę, dotyczącą stawek za odbiór śmieci na terenie miasta. Po burzliwych dyskusjach na komisjach i klubie, uznali, że opłaty za odpady będą wyższe, jednak nie o tak wiele, jak początkowo zakładano.

Przedświąteczna sesja rady miasta Międzyrzec Podlaski odbyła się 15 grudnia. Jedną z podejmowanych uchwał była ta mówiąca o metodzie ustalania opłat za odbiór odpadów oraz wysokości tych opłat. Tuż przed przejściem do głosowania nad jej podjęciem przewodniczący rady miasta Robert Matejek przyznał, że nad tym projektem trwały najdłuższe dyskusje podczas komisji. – To uchwała, która zajęła nam najwięcej czasu na klubie i komisjach. Były też różne wnioski i opinie. Zajęło to trochę czasu i nerwów – mówił przewodniczący.

Klub radnych zaproponował obniżenie zawartej w projekcie uchwały stawki z 21 zł za każdą z od 1 do 4 osób zamieszkujących gospodarstwo domowe do 19 złotych za osobę. Z kolei jeśli liczba osób zamieszkujących gospodarstwo domowe wynosi 5 osób i więcej klub zaproponował, aby w tej sytuacji mieszkańcy płacili 17 złotych zamiast zaproponowanych wcześniej w projekcie uchwały 19 zł. Jeśli natomiast mieszkańcy nie zbierają odpadów w sposób selektywny radni zaproponowali obniżenie zaproponowanych 60 zł do 50 zł/os. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 29 grudnia

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe