Radzyń Podlaski: Piesza potrącona na przejściu

  • 31.12.2020, 14:42
  • red.
Radzyń Podlaski: Piesza potrącona na przejściu KPP w Radzyniu Podlaskim
Z obrażeniami ciała do szpitala trafiła 24-latka, która została potrącona na przejściu dla pieszych w Radzyniu Podlaskim. Przyczyną wypadku było najprawdopodobniej nieudzielenie pierwszeństwa pieszej przez kierującego oplem 19-latka. Młodemu kierowcy z gminy Borki, policja zatrzymała prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Do wypadku doszło we wtorek, 29 grudnia, około godziny 18:30 w Radzyniu Podlaskim na DK-63. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy drogówki wynika, że kierujący oplem astra potrącił kobietę, która przechodziła przez jezdnie na przejściu dla pieszych.

- W wyniku wypadku 24-letnia piesza, mieszkanka Radzynia Podlaskiego doznała obrażeń i została przewieziona do szpitala. Uczestnicy wypadku drogowego byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości - informuje asp. Piotr Mucha z KPP w Radzyniu Podlaskim. 19-letniemu kierującemu mieszkańcowi gminy Borki, policjanci zatrzymali prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku.

- Pamiętajmy! Wcześnie zapadający zmrok, opady deszczu lub śniegu, a co za tym idzie śliska nawierzchnia to powód dla którego powinniśmy szczególnie uważać na drodze. Piesi również zobligowani są do zachowania zasad bezpieczeństwa i nie powinni wchodzić wprost przed nadjeżdżający pojazd. Powinni także upewnić się, czy pojazd jest w wystarczającej odległości, aby bezpiecznie przejść przez jezdnię. Do pieszych  zwracamy się z prośbą o używanie elementów odblaskowych. Pamiętajmy, że jednym z podstawowych warunków bezpieczeństwa jest widoczność - dodaje rzecznik radzyńskiej policji.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe