Gmina Sarnaki: Magiczne święta w Litewnikach

  • 03.01.2021, 11:22
  • Joanna Gąska
Gmina Sarnaki: Magiczne święta w Litewnikach
O tym, że święta to magiczny czas przekonali się podopieczni i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Litewnikach, którzy od lat bezskutecznie starają się pozyskać potrzebne środki na rozbudowę placówki. Na apel zamieszczony m.in. w Słowie Podlasia odpowiedziało wiele osób. Dzięki temu konto zbiórki zasiliło już ponad 50 tys. zł. Pieniądze te będą stanowiły pokaźny wkład własny przy staraniu się o fundusze zewnętrzne na realizację inwestycji. Kupiono też samochód przeznaczony do przewozu osób niepełnosprawnych wart 137 tys. zł. Do ŚDS trafiły również produkty od firmy Rossman o wartości 40 tys. zł.

Zapotrzebowanie na usługi świadczone przez ŚDS są ogromne. Próżno w okolicy szukać podobnych miejsc, w których osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą się spotkać, uczyć i budować relacje społeczne. Pomysłem na zwiększenie tej liczby jest modernizacja i adaptacja przynależnego do placówki budynku.

- Dzięki temu moglibyśmy rozwinąć obecną ofertę oraz przyjąć kolejne osoby znajdujące się na liście rezerwowej. W przypadku rozbudowy bylibyśmy w stanie zabezpieczyć potrzeby niepełnosprawnych z terenu powiatu łosickiego a nawet ościennych gmin – wyjaśnia kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy, Sylwester Siennicki.

W wydaniu 46/2020 Słowa zamieściliśmy apel podopiecznych i pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Litewnikach, którzy w staraniach o pozyskanie funduszy zewnętrznych na rozbudowę ośrodka prosili o datki, które pozwolą uzbierać wymagany wkład własny.

Na apel ŚDS odpowiedziało wiele osób a konto zasiliły pokaźne kwoty. -  Jesteśmy bardzo wdzięczni nie spodziewaliśmy się tak ogromnego zaangażowania i wsparcia. Na naszym koncie jest już 52 533,79 zł, a nasi darczyńcy wsparli nas 82 wpłatami - cieszy się kierownik. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 29 grudnia

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe