Radzyń Podlaski: Stare, nowe przedsięwzięcia władz miasta

  • 04.01.2021, 09:06
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Stare, nowe przedsięwzięcia władz miasta
Burmistrz w stronie internetowej miasta zapowiada plan inwestycyjny na przyszły rok. W części to przedsięwzięcia, które miały być zrealizowane w tym roku, lub takie, które w tym roku zostały rozpoczęte. Niewiele więc nowości czeka radzynian w 2021 roku.

Burmistrz Jerzy Rębek zapowiada, że przyszły rok ma być trudny pod względem inwestycyjnym, ale z inwestycji nie zrezygnuje. Ten rok też łatwy nie był, i przedsięwzięcia były rewidowane i ograniczane. Dość wspomnieć o tym, że zawieszony został budżet obywatelski i mieszkańcy w tym roku nie wybierali inwestycji na rok przyszły.

Przed początkiem roku szkolnego miasto ratowało się finansowo, ograniczając liczbę klas w szkołach podstawowych i likwidując klasy o profilu sportowym. By zrealizować niektóre inwestycje usprawniające życie w mieście, z innych trzeba było rezygnować. Powstało więc rondo na styku ul. Ostrowieckiej z Jana Pawła II, ale nie zakupiono parkometrów, co pierwotnie było zapisane w budżecie na 2020 rok i zostało przez radę miasta zdjęte, by pieniądze zainwestować w rondo właśnie. Sukcesy władz miasta na inwestycyjnej mapie są w tym roku w sumie chyba tylko dwa. Pozyskano pieniądze na rewitalizację pałacu i kawałka centrum miasta, oraz wybudowano zjazd z k19 na obszar inwestycyjny miasta, czyli tzw ul. Przemysłową, na którą miasto pozyskało dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych.

Transfery i kontynuacje
Burmistrz Jerzy Rębek zapowiada, że w przyszłym roku miasto czeka przede wszystkim początek rewitalizacji zespołu pałacowego Potockich. Tą inwestycją będzie się mógł chwalić przez kolejne trzy lata, bo tyle będzie trwała, więc z pewnością co roku znajdzie się w planach budżetowych miasta. Przypomnijmy, że dotację na rewitalizację miasto otrzymało jednak w tym roku. To 21,5 mln zł, z czego ponad 19 mln z funduszy unijnych, a reszta z budżetu państwa. Po tego doszło pod koniec roku jeszcze 4 mln przyznane przez kancelarię premiera w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całkowity koszy wielkiej odnowy pałacu i ul. Rynek zaplanowano na ponad 28 mln zł. - Na ten cel miasto zaplanowało wydać w 2021 roku blisko 10,7 mln zł, z czego 8,25 mln zł to środki zewnętrzne (prawie 7,4 mln zł – unijne, ponad 868 tys. zł z budżetu państwa) – informuje rzecznik radzyńskiego magistratu, Anna Wasak. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 29 grudnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe