Powiat łosicki: Kto tutaj manipuluje?

  • 05.01.2021, 14:15
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Kto tutaj manipuluje? Joanna Gąska
Janusz Kobyliński został zatrudniony jako starosta powiatu łosickiego 3 listopada ubiegłego roku. W tym samym czasie był zatrudniony jako kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łosicach. Z pracy w ARiMR zrezygnował dopiero półtora miesiąca później. Czy dopuścił się tym samym naruszenia ustawy o samorządzie terytorialnym? 

Przypomnijmy. W sierpniu ubiegłego roku radni zagłosowali przeciwko udzieleniu wotum zaufania zarządowi powiatu łosickiego. Nie udzielili mu też absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2019. Mimo, że decyzja została negatywnie zaopiniowana przez Regionalną Izbę Obrachunkową, zarząd został odwołany. Stanowisko straciła też starota Katarzyna Klimiuk. Jej fotel powierzono Barbarze Michoń, która dwa miesiące później zrezygnowała z funkcji i na swoje stanowisko rekomendowała Janusza Kobylińskiego.

Zgodnie z informacją dostępną na Biuletynie Informacji Publicznej, Janusz Kobyliński został zatrudniony jako starosta 3 listopada 2020 roku. W tym samym czasie był zatrudniony jako kierownik biura powiatowego ARiMR w Łosicach. Tydzień po zatrudnieniu na stanowisku starosty wziął ponad miesięczny urlop wypoczynkowy, który trwał od 9.11.2020 do 15.12.2020 (pozostając wciąż w stosunku pracy z ARiMR).

Wiedział ale nie powiedział
Warto przypomnieć, że pracownik samorządowy, rządowy, członek służby cywilnej, musi uzyskać zgodę pracodawcy na dodatkowe zatrudnienie, natomiast jak wynika z informacji udzielonej przez Wiesławę Moczarską, główną specjalistkę ds. informacji i promocji z Mazowieckiego Oddziału Regionalnego ARiMR - Pan Janusz Kobyliński poinformował Mazowiecki Oddział Regionalny o wyborze jego osoby na starostę powiatu łosickiego, jednak nie poinformował o planowanym terminie objęcia funkcji - usłyszeliśmy w ARiMR.

Dlaczego nie poinformował o dacie podjęcia dodatkowego zatrudnienia i dlaczego z posady kierownika w ARiMR zrezygnował dopiero po upływie półtora miesiąca czasu pełnienia obu funkcji? (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 5 stycznia 

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czytelnik
czytelnik 12.01.2021, 08:35
Witam ja też kupiłem e-wydanie i tego tekstu nie ma. Co jest ?
Dejn
Dejn 11.01.2021, 13:14
Kupiłem e-wydanie ale niestety nie ma tego tekstu. Gdzie można kupić e-wydanie łosickie?
Z Łosic
Z Łosic 06.01.2021, 16:14
Widać że dlatego pana kasa to podstawa bo nie wierzę że osoba z tak dużym doświadczeniem samorządowym nie zna przepisów.A tak na marginesie pan starosta jest członkiem PiS i to chyba członkiem zarządu PiS powiatu.
Tadzik
Tadzik 05.01.2021, 21:52
Brawo Pani Asiu kupilem gazetę świetna punktacja 🙂Jak można pisać coś co tak łatwo zweryfikować.Tylko co na to Kaczyński😂😂😂
Czytelnik
Czytelnik 05.01.2021, 19:34
Czy ten Pan jest członkiem PiS?
łosiczanka
łosiczanka 05.01.2021, 16:41
Brawa za odwagę. Bardzo rzetelny artykuł.

Pozostałe