Radzyń Podlaski: Nauczanie w OHP się miastu nie opłaca

  • 06.01.2021, 11:31
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Nauczanie w OHP się miastu nie opłaca
Rada miasta uchwaliła zamiar przekształcenia SP nr 1. Chodzi o rezygnację z prowadzenia szkoły w ośrodku OHP w Maryninie. Nauczanie tam SP1 przejęła. gdy wygaszane były gimnazja i OHP zdecydowało o odebraniu tego zadania gimnazjum w Czemiernikach. Teraz miastu się to nie opłaca.

Wychowanków Ośrodka Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Radzyniu Podlaskim z siedzibą w Maryninie radzyńscy nauczyciele z SP 1 i Zespołu Szkół Zawodowych kształcili przed wprowadzeniem gimnazjów.

Jednak, gdy w 2000 roku wprowadzono nowy typ szkoły między podstawówką a nauczaniem średnim, żadna z placówek w Radzyniu nie zgłosiła chęci kształcenia na poziomie gimnazjalnym młodzieży z Marynina. Wyzwania podjęło się Publiczne Gimnazjum im. Michała Lisowskiego w Czemiernikach. Współpraca nauczycieli gimnazjum z OHP zakończyła się z chwilą wygaszenia szkoły. Od września 2017 roku wychowankowie ośrodka w Maryninie, kończąc klasę 6-tą podstawówki, rozpoczęli kształcenie w klasie 7-mej z radzyńską kadrą z SP1 .

Wówczas i OHP i władze Radzynia Podlaskiego wyrażały zadowolenie z takiego obrotu sprawy. – Związanie się umową z organem prowadzącym w Radzyniu Podlaskim będzie bardziej funkcjonalne. Skoro OSiW OHP mieści się w Radzyniu Podlaskim, to logiczna jest współpraca ze szkołą w Radzyniu – argumentował wówczas komendant wojewódzki OHP. Piotr Gawryszczak.(...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 5 stycznia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hirek
Hirek 07.01.2021, 12:42
Faktycznie nie "opłaco" pisoć niy nołucyly"

Pozostałe