Łosice: Ponad 7 mln zł na inwestycje w mieście i gminie

  • 06.01.2021, 11:44
  • Joanna Gąska
Łosice: Ponad 7 mln zł na inwestycje w mieście i gminie
Kontynuacja budowy nowego mostu, zagospodarowanie odkrytych fundamentów ratusza z XVI w., gruntowny remont stadionu, termomodernizacja magistratu i domu kultury, czy wdrożenie systemu e-usług dla mieszkańców – to tylko niektóre z planowanych na ten rok inwestycji na terenie miasta i gminy. Radni zaplanowali bowiem w budżecie ponad 7 mln zł z przeznaczeniem na realizację tych projektów.

Uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu na ten rok, radni podjęli jednogłośnie - podczas sesji 30 grudnia. Na inwestycje zaplanowano ponad 7,300 216,53 zł. Dochody zaplanowano na poziomie 52 356 000 zł, natomiast na wydatki będzie trzeba przeznaczyć 55 059 000 zł. Powstały deficyt zostanie pokryty kredytami.

Do głównych planów inwestycyjnych należy niewątpliwie zaliczyć kontynuację budowy nowego mostu. która pochłonie ponad 4,3 mln zł, a także zagospodarowanie fundamentów XVI-wiecznego ratusza, które odkryto podczas prac modernizacyjnych w parku im. Króla Aleksandra Jagiellończyka, w centrum  miasta – na  ten cel zaplanowano 500 tys. zł. Jednak środków na realizację tego zadania miasto zamierza poszukać w dotacjach zewnętrznych. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 5 stycznia

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe