Jednopasmowa przeprawa zamiast historycznej inwestycji

  • 07.01.2021, 10:04
  • Joanna Danielewicz
Jednopasmowa przeprawa zamiast historycznej inwestycji
Inwestycja warta 20 mln zł, zaplanowana na 3 kolejne lata, która pojawiła się w tegorocznym budżecie miasta, to przeprawa przez Krznę na wysokości ul. Dalekiej i Artyleryjskiej. Pomimo sugestii radnych ZP, że lepiej z taką inwestycją poczekać do zakończenia prac przy tunelu pod torami na ul. Lubelskiej, prezydent jest zdeterminowany. – To nie będzie most Golden Gate, tylko jednopasmowa przeprawa dla potrzeb mieszkańców – mówi Michał Litwiniuk. A w założeniach miał być to most kierujący tranzyt poza centrum miasta.

Prezydent Michał Litwiniuk zapowiadał realizację swojej wyborczej obietnicy – mostu na Krznie, jako historyczny projekt. W projekcie budżetu na 2021 rok znalazł się następujący opis tej inwestycji:

„Inwestycja polega na budowie połączenia mostowego w ciągu ul. Artyleryjskiej i ul. Dalekiej w Białej Podlaskiej, co pozwoli przenieść część ruchu z mostu w ciągu ul. Łomaskiej, której przepustowość osiąga poziom uniemożliwiający swobodny przejazd. Inwestycja połączy dwa odcinki drogi wojewódzkiej nr 812, jednocześnie skracając czas i trasę przejazdu poprzez ominięcie centrum miasta. Planowane nowe połączenie drogowe zwiększy dostępność usług publicznych mieszkańcom osiedli położonych przy samej inwestycji jak i centrum miasta. Planowana inwestycja będzie stanowiła przedłużenie ul. Artyleryjskiej do rzeki Krzny, następnie mostem ruch lokalny zostanie poprowadzony w ul. Daleką, a tranzytowy w ul. Koncertową. Długość nowo wybudowanej infrastruktury wyniesie około 1 km. Inwestycję zaplanowano do realizacji na lata 2021-2023. Szacunkowa wartość całkowita zadania to 19.500.000,00 zł. Na 2021 r. zaplanowano wydatki w kwocie 500.000,00 zł.” (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 5 stycznia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
andy
andy 07.01.2021, 15:44
jednopasmowa przeprawa czyli nastepna sciezka rowerowa ha,ha -hobby prezydenta ha,ha
Bombastiq
Bombastiq 07.01.2021, 10:48
Może kupcie używany, drewniany- będzie taniej i interes będzie słomiany (a na takich, jak wiadomo z "Misia", zarabia się prawdziwe pieniądze). MZK już wpadło na ten plan i szuka na szrotach dwóch autobusów, które mają zastąpić Jelcze.
Er
Er 07.01.2021, 20:31
Może wracaj do szkoły gimbusie
Gimbus
Gimbus 08.01.2021, 00:50
Wrócę jak będzie dla mnie obiecana darmowa komunikacja miejska, POmysłowy PO...pisańcu....

Pozostałe