Gmina Łomazy: Stypendia pomostowe zostały przyznane

  • 09.01.2021, 17:00
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Łomazy: Stypendia pomostowe zostały przyznane UG łomazy
Po 500 zł otrzymają stypendyści Stypendium Pomostowego 2020/2021 w gminie Łomazy. Tym razem pieniądze trafią do 6 maturzystów, którzy w tym roku akademickim rozpoczęli studia. Program realizuje Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Tłoka" z Koszoł, a patronat objął wójt Jerzy Czyżewski.

Wnioski złożyło 10 ubiegłorocznych maturzystów, którzy planowali naukę na dziennych studiach I stopnia w polskich publicznych uczelniach akademickich. Lokalna Komisja Stypendialna 8 września 2020 r. dokonała formalnej i merytorycznej oceny wniosków oraz innych dokumentów niezbędnych do przyznania stypendiów zgodnie z programem, zarekomendowano 7 osób. Ostatecznie przyznano stypendium 6 studentom. 

Stypendyści, po raz pierwszy, we własnym zakresie podjęli starania i pozyskali fundatorów, którzy przekazali wysokość wkładu finansowego 9 proc. wartości stypendium. Na XVIII sesji rady gminy, która odbyła się 30 grudnia 2020, otrzymali listy gratulacyjne z rąk wójta Jerzego Czyżewskiego i prezesa Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Tłoka Cezarego Nowogrodzkiego. Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Tłoka" w Koszołach realizuje program od 2015 roku. Dotychczas z Programu skorzystało 30 stypendystów, w tym 29 z gminy Łomazy, 1 z gminy Rossosz. Stypendia wypłacane są w 10 miesięcznych ratach po 500 zł.

W roku akademickim 2020/2021 stypendystami XIX edycji Programu Stypendiów Pomostowych zostali: Klaudia Hołonowicz – studentka Politechniki Łódzkiej; Dominik Golba – student Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie; Katarzyna Sucharzewska – studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie; Klaudia Bajkowska – studentka Politechniki Warszawskiej; Ewelina Przyłucka – studentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie; Zuzanna Kossowska – studentka Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe