Gmina Łomazy: Sentymentalna podróż w przeszłość

  • 09.01.2021, 17:03
  • (pc)
Gmina Łomazy: Sentymentalna podróż w przeszłość Adam Trochimiuk
Rozpoczęły się inne niż dotychczas zimowe ferie. W związku z rządowymi uczniowie zmuszeni są do pozostania w domach. Na szczęście domy i ośrodki kultury przychodzą z przeróżnymi inicjatywami. Jedną z nich jest ciekawa inicjatywa łomaskiej szkoły. 

- Jeśli nie teraz, to kiedy byłby lepszy moment na wzajemne opowiadanie historii, oglądanie zdjęć, wspomnienia na które wcześniej nie było czasu? - pytają pomysłodawcy inicjatywy "W ferie podróż do przeszłości!". Na czym ona polega? Już wyjaśniamy.

Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach pod patronatem wójta gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego ogłasza akcję mającą na celu zebranie starych zdjęć z wydarzeń i miejsc w gminie Łomazy. - Udajmy się w podróż do przeszłości w poszukiwaniu historii gminy zapisanej na fotografii. Wspólnie wydobędziemy je na światło dzienne! - zachęcają organizatorzy.

Limit zdjęć nieograniczony, jednak każde zdjęcie lub jego skan zdjęcia powinny zawierać informację dotyczącą: wydarzenia/miejsca, które przedstawia; okresu/daty wydarzenia; opis kogo/co przedstawia; imię i nazwisko autora zdjęcia lub z czyich zbiorów pochodzi. Za najciekawsze zdjęcia z opisem zostaną przyznane nagrody. Dodatkowo wszyscy uczestnicy akcji otrzymają oceny z historii.

Fotografie należy przesłać do nauczycieli uczących historii lub wychowawców w terminie do końca stycznia 2021 roku. Istnieje możliwość wykonania skanu zdjęcia w szkole. Z pozyskanego w akcji zbioru fotografii zostanie przygotowana

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe