Radzyń Podlaski: Dwa serca stanęły w mieście

  • 11.01.2021, 10:36
  • (joan)
Radzyń Podlaski: Dwa serca stanęły w mieście
Na ul. Sitkowskiego przy siedzibie PCK i na pl. Wolności stanęły metalowe kosze w kształcie serca. To inicjatywa PCK i Radzyńskiego Ośrodka Kultury zachęcająca radzynian do zbierania plastikowych nakrętek.

– Można do nich wrzucać wszelkiego rodzaju plastikowe nakrętki (z butelek po wodzie mineralnej, napojach, sokach, a także po jogurtach i chemii gospodarczej czy kosmetykach), które stanowią doskonały materiał na surowiec wtórny i sposób na pomoc charytatywną – przekonuje i zachęca do włączenia się w zbiórkę Robert Mazurek, dyrektor ROK. – Zapłacą za nie firmy odbierające odpady. Całkowity dochód z akcji zostanie przeznaczony na terapię genową rocznej Niny, która jest chora na rdzeniowy zanik mięśni. Same zaś nakrętki, zamiast trafić do śmieci, otrzymają drugie życie – przekonuje Robert Mazurek.

Akcja ma wielu orędowników. Przyłączyli się do niej: skład budowlany „Termo-Dom” z Radzynia, Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek”, pizzeria „Presto” z Wohynia, Pani Renata Sokół oraz portal Kocham Radzyń Podlaski.

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe