Powiat parczewski: Nie dają za wygraną

  • 11.01.2021, 10:42
  • (TWA)
Powiat parczewski: Nie dają za wygraną
Poprzednim razem się nie udało, ale próbują znowu. Władze starostwa powiatowego ponowiły wniosek do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych o wsparcie na dokończenie przebudowy Alei Jana Pawła II w Parczewie. Dorzuciły jeszcze dwa wnioski o dofinansowanie na inwestycje w szpitalu.

O dofinansowanie na dokończenie modernizacji tej najważniejszej z dróg na terenie Parczewa powiat ubiegał się w ostatnim rozdaniu rządowych funduszy, ale ich nie zdobył. Nie dostała ich wtedy również żadna z gmin w powiecie parczewskim. - Złożyliśmy wniosek ponownie i tym razem mamy nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcie – przekonuje wicestarosta Artur Jaszczuk.

Projekt przewiduje przebudowę odcinka od ronda z ulicą Wojska Polskiego do ronda z ulicą Polną. Wartość zadania oszacowano na blisko 3,5 mln zł. Samorządowcy liczą na 100 proc. dofinansowanie. - W tym naborze mogliśmy złożyć w sumie trzy wnioski, więc skorzystaliśmy z szansy i dołożyliśmy dwa dotyczące szpitala – dodaje Jaszczuk.

Pierwszy projekt zakłada modernizację budynku głównego SP ZOZ. Całkowita wartość zadania to 9,2 mln zł. Wkład własny powiatu w tę inwestycję wynosi ponad 2,7 mln zł i o tę kwotę zabiega on w RFIL. Pozostałą część sumy wnioskuje w Regionalnym Programie Operacyjnym. Ostatni wniosek dotyczy 2 mln zł wsparcia na przebudowę i wyposażenie pomieszczeń po byłym prosektorium przy parczewskim szpitalu. Jest ono od dawna nieczynne. Zdecydowano, aby urządzić w nim szatnię.

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jack
Jack 11.01.2021, 13:27
Wybory się zbliżają

Pozostałe