Łosice: Można już bezpiecznie parkować 

  • 11.01.2021, 13:45
  • Joanna Gąska
Łosice: Można już bezpiecznie parkować  Joanna Gąska
516 tys. zł brutto – to kwota jaką miasto wydało na budowę nowego, ogólnodostępnego parkingu, który pomieści ponad 60 aut. Parking powstał przy ulicy Piłsudskiego tuż przy magistracie i jest już dostępny dla mieszkańców.

Oddano do użytku nowy ogólnodostępny parking przy miejscowym magistracie. Dzięki inwestycji wyznaczono ponad 60 miejsc do parkowania, powstały też ciągi komunikacyjne dla pieszych, murki oporowe i nowe oświetlenie. Zadbano również o nasadzenia zieleni wysokiej i niskiej.

Inwestycję uznaje się za jedną z najważniejszych realizacji zeszłego roku. Koszt robót budowlanych wyniósł 516 600 zł brutto. Środki w całości pochodziły z budżetu miasta i gminy Łosice.

Przypominamy, że inwestycja miała związek z remontem drogi wojewódzkiej nr 698 realizowanej przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Remont ul. Piłsudskiego wymusił likwidację dotychczasowych miejsc parkingowych przy jezdni, bowiem na skrzyżowaniu z ul. 11 Listopada powstają obecnie dodatkowe pasy ruchu.

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe