Łosice: Nowy most coraz bliżej 

  • 11.01.2021, 15:47
  • Joanna Gąska
Łosice: Nowy most coraz bliżej 
5,7 mln zł pochłonie budowa alternatywnej przeprawy przez dzielącą Łosice na dwie części,  rzekę Toczna. Dzięki inwestycji miejską infrastrukturę wzbogaci nowy most, powstanie też nowa droga, bezpieczne chodniki dla pieszych i ścieżka rowerowa. Samorząd Mazowsza przeznaczył na te zadanie ponad 3,4 mln zł w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa, pozostałą kwotę zabezpieczyła gmina.

Ruszyły już prace związane z budową mostu w ciągu ulicy Myśliwskiej w kierunku ulicy Parcele. Prócz mostu na rzece Tocznej planowany zakres inwestycji ma objąć również budowę nowej jezdni o długości 550 metrów, położenie chodników oraz budowę ścieżki rowerowej o długości 512 m. Nie zabraknie też nowej infrastruktury oświetleniowej.

Ze względu na brak alternatywy dla ruchu w kierunku Siedlce-Lublin czy Białystok i niską przepustowość kluczowych arterii w obrębie głównych ulic tworzą się niestety korki. Powstający nowy ciąg komunikacyjny pozwoli nie tylko odciążyć centrum miasta z ruchu samochodowego, stanowić będzie też alternatywną trasę przejazdu dla podróżujących w kierunku na Lublin czy Siedlce, przy okazji stanowić będzie nowy łącznik scalający obie części miasta.  (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 5 stycznia

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe