"Witamy dzieci klas I-III!"

  • 11.01.2021, 17:45 (aktualizacja 11.01.2021, 17:58)
  • (ach)
"Witamy dzieci klas I-III!" pixabay.com
Od 18 stycznia uczniowie klas I-III szkół podstawowych powrócą do nauki stacjonarnej w szkołach. Pozostałe, dodatkowe obostrzenia zostały podtrzymane.

 - Sytuacja w Polsce w ostatnim czasie wygląda stabilnie. W tym sensie, że nie mamy drastycznego skoku zachorowań, ani dynamicznego wzrostu zgonów czy obłożenia szpitalnego. Poziom zajętości i respiratorów nadal waha się poniżej 50 proc. W przypadku łóżek szpitalnych mamy bardzo duży bufor bezpieczeństwa, bo hospitalizacji według stanu na wczoraj mieliśmy niecałe 17 tys., a liczba łóżek przeznaczonych na zwalczanie Covidu to ok. 33 tys. – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski w czasie konferencji prasowej. - Sytuację mamy niejednoznaczną, gdyż mamy impulsy na zewnątrz wskazujące na rozwój trzeciej fali w Europie, a stabilną sytuację w kraju – stwierdził. Zaznaczył, że konieczne było ważenie ryzyka pandemicznego, a z drugiej strony kosztów tego, że dzieci w ramach najmłodszych klas nie chodzą do szkoły. – Przeważyła nasza opinia, że ryzyko napędzenia pandemii nie jest tak duże. Natomiast szkody związane z nieprzebywaniem dzieci klas I-III w normalnej grupie rówieśniczej i nie uczestniczenie w tradycyjnym systemie edukacyjnym nie ważyłby tego ryzyka – podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski.    

 

(ach)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe