Biała Podlaska: Żegnaj nasz profesorze

  • 12.01.2021, 15:20
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Żegnaj nasz profesorze
W zeszłym tygodniu, 7 stycznia,  w diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej odbył się pogrzeb Wojciecha Leszczyńskiego, dyrektora I LO im. I. Kraszewskiego w latach 1998 - 2007. Odszedł nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem, ceniony za swą pracowitość, świeże spojrzenie na oświatę, wiedzę i umiejętność zarządzania.

Ireneusz Szubarczyk dyrektor I LO im. I. Kraszewskiego wspominając profesora Wojciecha Leszczyńskiego przyznaje, że do niezapomnianych należą spotkania wypełnione rozmowami nie tylko o przeszłości, ale także o aktualnych wydarzeniach z życia szkoły.

- Wielokrotnie okazywane zainteresowanie profesora naszą społecznością, zawsze było dowodem silnych więzi i wyrazem pragnienia, by uczestniczyć w zachodzących przemianach i obserwować to, co pozostaje niezmienne, wpisane w tradycję szkoły – zaznacza dyrektor. Dodaje, że zmiany i kult tradycji wyznaczały rytm życia byłego dyrektora szkoły od momentu rozpoczęcia pracy w I LO w 1976 roku.

- Jako nauczyciel, zastępca dyrektora, a od roku 1998 dyrektor szkoły realizował wiele cennych przedsięwzięć. Zawsze będziemy pamiętać o ogromnym poświęceniu podczas budowy sali gimnastycznej, krytej pływalni, później wyjątkowej dbałości o stan budynku; kapitalnym remoncie zabytkowej części liceum czy sali gimnastycznej. Nie zapomnimy również o zainicjowaniu obchodów Dnia Patrona Szkoły, wycieczkach dla prymusów czy wymianie młodzieży z zaprzyjaźnionymi szkołami na Białorusi, we Francji i Wielkiej Brytanii – mówił w czasie ceremonii pogrzebowej Ireneusz Szubarczyk.

Poświęcenie i bezinteresowność
Waldemar Godlewski były wiceprezydent Białej Podlaskiej znał zmarłego profesora Wojciecha Leszczyńskiego przez kilkadziesiąt lat.

– Chodziliśmy do jednej szkoły, do liceum im. I. Kraszewskiego. Był w klasie dwa roczniki wyżej ode mnie. Byliśmy nie tyle kolegami, co przyjaciółmi. Jak zostałem dyrektorem liceum im. I. Kraszewskiego, a był to rok 1985, Wojciech Leszczyński był nauczycielem geografii w I LO , więc zaproponowałem mu by został moim zastępcą. Przyjął moją propozycję i przez ponad 15 lat współpracowaliśmy. Był to okres bardzo pracowity, gdyż po kilku latach zastoju wznowiliśmy budowę krytej pływalni. Dzięki naszej kadencji, pływalnia została przekazana społeczeństwu, a przede wszystkim młodzieży Liceum im.. I. Kraszewskiego – wspomina Waldemar Godlewski

Anna Chodyka

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe