Biała Podlaska: Odpowie za milionowe oszustwa

  • 13.01.2021, 08:31
  • Marcin Kozarski
Biała Podlaska: Odpowie za milionowe oszustwa
Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Honoracie G. Śledczy zarzucają jej liczne oszustwa na szkodę firm i osób prywatnych na łączną kwotę ponad 1,1 mln zł. Pseudobiznesową działalność kobiety jako pierwsi opisaliśmy we wrześniu 2020 r.

Oskarżona prowadziła swój proceder przez wiele lat. Podawała się za pośrednika handlującego materiałami budowlanymi. Oferowała towary poniżej wartości rynkowej, powoływała się na znajomości wśród producentów.

Prokuratura ustaliła, że Honorata G. celowo wprowadzała w błąd swoich klientów oraz hurtowników i firmy budowlane. Kobieta najpierw dokonywała zakupów za gotówkę. Dzięki temu zdobywała wiarygodność i zaufanie, w następstwie uzyskiwała towar z odroczonym terminem płatności, których później nie regulowała. Od osób prywatnych za zamówiony przez nich towar pobierała gotówkę z góry, jednak ustalonych terminów dostawy nie dotrzymywała.   

Pierwsze zarzuty Honorata G. usłyszała jeszcze w lipcu 2020 r. We wrześniu szkody wyrządzone przez nią szacowano na 600 tys zł. W październiku prokuratura, która wobec podejrzanej początkowo zastosowała jedynie wolnościowe środki zapobiegawcze zdecydowała o jej zatrzymaniu a następnie skierowaniu wniosku o tymczasowe aresztowanie. Śledczy powołali się na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania oraz na grożącą jej surową karę. Jednakże bialski sąd żądania nie uwzględnił i polecił natychmiastowe zwolnienie Honoraty G. Z wywodami prokuratury nie zgodził się też sąd odwoławczy. Jego zdaniem nie można było pominąć tego, iż kobieta ma uregulowaną sytuację życiowo, może też regulować części zaległych należności. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 12 stycznia

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Samuel Gerard
Samuel Gerard 13.01.2021, 14:49
Jak ustaliłem we własnej pamięci, bialskie "szerloki" zaczęły ścigać Panią Honoratę dopiero po reportażu jednego z telewizyjnych programów interwencyjnych. Wcześniej uważali (tak samo jak szefowe miejscowej prokuratury), że działalność Pani Honoraty jest full legalna i nic przestępczego nie stwierdzali.Ot, ciekawostka, Panie redaktorze, co nie?

Pozostałe